Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

2023’de Çalışanlarınızı Güçlendirmenin Yolları

2023’de Çalışanlarınızı Güçlendirmenin Yolları

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-04-15
Güncelleme Tarihi: 2023-03-16

Çalışanlarınız işlerinde güçlendiklerini hissettiğinde, başarılı olmak ve güvenle işlerini yürütmek istemeleri daha muhtemeldir.

Hiç kimse yalnızca geliri önemseyen, çalışanlarını dinlemeyen ve sıkı çalışmak için baskı uygulayan  bir şirket için çalışmayı sevmez. Bu, stresin yüksek olduğu olumsuz bir atmosfer yaratır.

Çalışanlarınızı 2019’da güçlendirmenin yeni yollarını arıyorsanız, işe başlamanız için gereken ipuçları:

Beklentileri iletin

Ne olduklarını söylemezseniz, ekibinizin beklentilerinizi karşılaması imkansızdır. Çalışmaları için net sınırlar tanımlayarak, çalışanlarınıza istedikleri şekilde çalışabilmeleri için ne istediğinizi uygun şekilde iletebilirsiniz. Bu, duygusal zekanızı teşvik eder  ve onların çalışmalarını yönetmenizi veya gelecekte onlardan beklediğiniz bir şeyi yapmadıklarında hayal kırıklığına uğramanızı önler.

Çalışanlarınızı Nasıl Güçlendirebilirsiniz?

Geri bildirim ve fikirleri teşvik etmek

En iyi fikirlerden bazıları, her gün işinizi büyütmek için çaba gösteren çalışkan çalışanlarınızdan gelme kabiliyetine sahiptir. En son ne zaman onlara, şirketle ilgili bir şey, belki de nasıl geliştirilecekleri hakkında ciddi fikirlerini sordunuz? Çalışanların katılımını istemek, söylediklerini, fikirleri dikkate almak onları önemsediğinizi belirten en önemli unsur haline gelmektedir.

Başarılarını övün

Çalışanlarınız beklentilerinizi aşan bir şey yaptığında veya bir başkasına yardımcı olmak için beş dakikasını ayırdığında, bunun için övülmeleri gerekir. Biraz övmek uzun bir yol kat etmeye neden oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir