Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Avukatlar Avukat Kasa Programının Önemi

Avukatlar Avukat Kasa Programının Önemi

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2020-03-27
Güncelleme Tarihi: 2021-01-17

Hukuk bürolarının vazgeçilmez bir parçası haline gelen avukatlar avukat kasa programının önemi oldukça büyüktür. Hukuk bürosu ön muhasebe programı olarak da bilinen bu yazılım sayesinde ofis içerisinde yer alan bütün finansal işlemler rahatlıkla detaylı bir şekilde takip edilebilir. Böylece çalışanlar ve müşteriler ile ilgili tüm para hareketleri sorunsuz bir şekilde yönetilir.

Hukuk bürosunda yer alan bütün çalışanlara bu program yardımıyla kendilerine ait kasa tanımlanır. Böylece para hareketleri kontrol altına alınır. Ayrıca farklı dövizler üzerinden dava alındığında hesapların çok daha hızlı ve kolay takip edilebilmesi için döviz takibi uygulaması olan program sayesinde kredi kartı yetkilendirmesi de yapılabilir. Avukat programları kapsamında yer alan bu kasa programı sayesinde kredi kartını hangi çalışanların kullanabileceği belirlenmiş olur ve kötü sürprizlerle karşılaşma gibi sorunlar ortaya çıkmaz. Yenilenen teknolojiyle birlikte avukatların kullandığı programların da revize edilmesi önemlidir. Konuyla ilgili Avukatlar İçin Bilgisayar Programları Neler başlıklı blog yazımız incelenebilir.

Avukat Kasa Programının Sunduğu Avantajlar

Avukat kasa programı ile finansal işlemlerin çok daha rahat ve pratik bir şekilde kontrol edilmesi ve yönetilmesi sağlanır. Bu programın kullanıcılara sunduğu çok sayıda avantajı mevcuttur. Bunların başlıcaları ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Çalışanlar kasa olarak tanımlanır ve her bir kasanın hareketi takip edilebilir. Ayrıca gün sonunda bu kasalar sayesinde kasa hesaplaması çok daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir.
  • Her bir dosya için yapılan masraflar ve tahsil edilen gelirler tek bir ekran üzerinden kolaylıkla takip edilebilir. Bu sayede dosyaların kar durumu incelenebilir.
  • Birçok dava olsa bile, tek bir ekran üzerinden bir müvekkile ait olan hesap detayları görüntülenebilir.
  • Sadece büro içerisinde değil, aynı zamanda iş yeri dışındayken de müvekkilin mali hareketleri takip edilebilir ve gerekli olduğunda müdahale edilebilir.

Avukat Kasa Programı İle Çok Daha Kontrollü Muhasebe Yönetimi

Son yıllarda avukatlar arasında favori olan bu tür kasa programları, finans alanındaki her şeyi entegre eder. Masraf beyanı ya da SMM hazırlama gibi işlemlerin kolaylıkla yapılabilmesine olanak sağlayan program, aynı zamanda masraf raporlarının, müvekkil ve personellerin cari hesaplarının, gelir gider hesaplarının sorunsuz bir şekilde izlenmesine imkan verir. Bu sayede çok daha şeffaf bir ortam oluşturulur.

Buna ek olarak müvekkil ile avukat arasında geçen görüşmelerin saatleri sisteme kaydedilir. Böylece saat-rapor modülü ile yapılan işlerden kar edilip edilmediği hesaplanır ve saat hesabına göre müvekkillere detaylı proforma fatura bu program üzerinden kolaylıkla hazırlanır.

Teknolojik gelişmeler olanca hızıyla devam ederken, kağıt kalemle işlem yapmak yerine işlemlerin çok daha kontrollü ve sıfır hatayla gerçekleştirilebilmesi için geliştirilen avukat kasa programı, çok daha hızlı ve efektif kontrol sistemi oluşturur. Böylece hangi personelin müvekkillerden hangisi için ne zaman ne kadar miktarda harcama yaptığını anında gösteren bu program, ofisinizde muhasebe işlemlerinin kusursuz olmasını ve raporlamaların hızlı sunulmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir