Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Başarılı Bir Proje Yöneticisi Olmak

Başarılı Bir Proje Yöneticisi Olmak

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-09-02
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Başarılı insanlar, amaçlarına yalnızca bilgi ve becerilere sahip oldukları için değil, aynı zamanda doğru bir düşünme biçimleri olduğu için ulaşırlar. Doğrusal bir dünyada tek bir görevi yürütmeye alışkınsanız, moleküler bir dünyada birden fazla projenin yürütülmesine geçiş herhangi bir proje yöneticisi için zor olabilir. Bir proje yöneticisinin başarılı olması için doğru zihniyeti geliştirmek çok önemlidir. Çalışma ortamınız her zaman stresli ve son tarihlerle doludur. Bu zorlu kariyere ulaşmak için güçlü ve zayıf yönlerinizi anlamanız gerekecektir.

Proje yöneticilerinin başarı odaklı bir zihniyet geliştirmelerine yardımcı olacak ipuçları;

Kendinize inanın

Birçok insan, bazı görevleri yerine getirme yeteneklerini sıklıkla sorgular. Bir proje yöneticisi pozisyonunda kalırsanız ve kendinizden şüphe ettiğiniz bir yer bulursanız, durmanız gerekir. Düşük özgüven, düşük performansa yol açar. Kendinize olan güveninizi güçlendirmenin yollarını bulun.

İyimserliği benimseyin

İyimserlik, ekibinizin başarılı olmasına rehberlik etmede çok önemlidir. Takımınızı sürekli karamsar ve olumsuz yorumlar ile caydırmak istemezsiniz. Böyle bir tutum strese neden olabilir ve bu da çalışanlar arasında verimliliğin azalmasına yol açabilir. Her zaman pozitif kalın. Her durumun daha parlak tarafını göstererek başarılı olmalarını teşvik edin. Ekibinizi, demoralize etmek yerine karşılaştıkları her türlü zorluğun bir yolu ve çözümü olduğuna inandırın.

Önceliklerinizi belirleyin

Bir proje yöneticisi olarak, çok fazla sorumluluğunuz olduğunu ancak bunları gerçekleştirmek için çok az zamanınızın olduğunu hissedeceğiniz zamanlar vardır. Bu nedenle, zamanınızı yönetmeli ve hedeflerinizi istenen zaman diliminde gerçekleştirebilmek için öncelikler belirlemelisiniz. En önemli işlerin ilk önce ele alınmasını ve dikkat dağıtıcıların önlenmesini veya daha sonra ele alınmasını sağlar. Belirlediğiniz önceliklerin ekibinizin anlaması için açık ve kolay olması gerekir. Belirlenen zaman çizelgeleri dahilinde görevleri tamamlamak için doğru zihniyeti geliştireceksiniz.

Takımınızın davranışlarından sorumlu olun

Bir proje yöneticisi  iyi veya kötü olsun, ekibin eylemlerinin sorumluluğunu almalıdır. Yanlış bir şeyler yapan ekip üyesini işaret etmekten kaçının. Bunun yerine, bir çözüm bulmaya odaklanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir