Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Başarılı Yöneticilerin Verimlilik Sırları

Başarılı Yöneticilerin  Verimlilik Sırları

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-04-08
Güncelleme Tarihi: 2022-08-10

Etkili bir yönetici olmak, aynı anda birçok konuyu, fırsatı ve riski dengelemek anlamına gelir. Zaman yönetimi teknikleri aynı zamanda erteleme konusunda hissettiğiniz stresi de azaltacaktır, çünkü görevleri tamamlamak için daha fazla zamanınız olacaktır.

Yöneticiler Verimliliklerini Nasıl Artırabilir? 

Bireyleri değil, Hedefleri Yönet

Bir yöneticinin ekibini yönetirken yalnızca bir projenin sonu için değil, yolculuk boyunca da yeni hedefler belirler. Her takım üyesi için günlük ve haftalık hedefler, proje tamamlama hedefleri ve beklentileri ile birlikte hazırlanarak başlayın. Sürecin başından itibaren net beklentiler koyabilen başarılı bir yönetici uzun vadede kendine ve diğer herkese zaman kazandırır.

Çevrenizi Değerlendirin

Yoğun bir ofisiniz mi var? Sosyal insanlara çok yakın mı oturuyorsunuz? Bu bir süredir kaçındığınız bir görev mi? Sürekli dikkatiniz dağılırsa, üretken olamazsınız.

Yoğun görevler için ofis içinde veya dışında bir yer bulun. Basitçe içinde bulunduğunuz çevreyi anlayarak, göz korkutucu veya istenmeyen bir göreve karşı daha iyi seçimler yapmanıza yardımcı olacaktır.

Etki Saatlerinizi Öğrenin

Gün boyunca her insan farklı zamanlarda daha etkili olur.  Başarılı bir yönetici ne zaman verimli olacağını bilir. Bir hafta seçin ve günün hangi saatlerinde etkili olduğunuzu belirleyin. Bundan sonra, çalışma saatlerinizi bu saatlerde planlayın, toplantılar ve telefon görüşmelerini bu zamanın dışına bırakın. 

Düşün ya da Yap

Düşünme ve yapma görevinlerini birbirinden ayırarak pratik yaparak, eldeki sorunu çözmek için gereken çözümleri keşfettikçe, kendinizi daha verimli hissedebilirsiniz. 

Dinlenme Süresini Yönet

Herkes ara sıra dinlenmeye ihtiyaç duyar. Gün veya hafta boyunca molaların önceden planlanması sizi gelecekteki refahınıza karşı sorumlu tutmanıza yardımcı olur. Yaklaşan bir planlanmış mola olduğunu bilmek, eldeki görevlere odaklanmanıza izin verecektir .

Stres Yapmayın

Elimizden gelenin en iyisini bile, bazen istediğimiz kadar etkili olmaz. Bunun sizi üzmesine izin vermeyin. Hepimiz mümkün olduğunca üretken olmaya çalışıyoruz. Bu nedenle verimli olamadığınızı düşünerek stres yapmayın. Bunun yerine dikkatinizi kısa bir süre başka bir işe vererek konsantrasyonunuzu arttırabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir