Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Belirsiz Durumlarda Kendine Güvenen Bir Yönetici Olmak

Belirsiz Durumlarda Kendine Güvenen Bir Yönetici Olmak

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2018-03-09
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Bazı kişilik özelliklerine sahip olmak, kendinize güvenmenize yardımcı olur. Ancak, kendine güven, öğrenilebilecek bir alışkanlıktır. İyi bir lideri lider yapan  şey, kendine güvenmek ve doğru alışkanlıkları uygulamaktır. Belirsiz durumlarda kendine güvenmek de bu sayede gerçekleşmektedir. Elbette bazı durumlar da buna etki eder. İşte onlar;

Yüksek Benlik Saygısı Önemli

Her durumda sarsılmaz bir özgüveni sağlamak için kazanmanız gereken ilk alışkanlık büyük bir benlik saygısına sahip olmaktır.  Kendinize saygı duyduğunuzda, yapmadığınızdan daha iyi performans sergiliyor ve daha iyi davranıyorsunuz.

Kendinizden ne kadar çok hoşlanırsanız, o kadar güveniniz olur. Kendinizi ne kadar seviyorsanız, kendinize ne kadar çok güveniyorsanız , hayatınızın her alanında etkili olursunuz. Benlik saygısı, bir birey ve bir lider olarak kendinize mümkün olan en iyi şekilde davranmanın anahtarıdır.

Cesur Olmak

Herhangi bir durumla mücadele konusunda kendine güveni arttırmanın bir başka yolu, cesur liderlik niteliklerini uygulamaktır. Yaşamın tamamı bir tür risktir. Sonuçların belirsiz olduğu herhangi bir harekete geçtiğinizde, herhangi bir nedenden dolayı, bir risk altındasınızdır.

İşe giderken veya sokağın karşısında yürürken küçük bir risk alırsınız. Bir işe başlarken veya bir miktar para yatırdığınızda daha büyük bir risk alırsınız. O halde konu, risk alıp almadığınız değil.  Doğru sebeplerle doğru riskleri almak için kendinden emin ve cesur olmak sizi doğru hedeflere götürür.

Akıllı Riskler Alın

Amaç, riski analiz etmek ve değerlendirmek için daha iyi olmak ve sonra mümkün olduğu kadar çok riskten kaçınmaktır. Bir kere risk aldığınızda, belirsiz durumlara karşı kendinize güveninizi sağlamada yetenekli olursunuz.

Akıllı risk alma kabiliyetinizi geliştirmenin en iyi yollarından biri, korktuğunuz şeyleri bilinçli bir şekilde yapmaktır. Yaşadığınız her korkuyu alın ve onlara bir meydan okuma veya daha iyi bir kişi haline gelmek için bir fırsat olarak davranın. Korkuyla yüzleşin, korkuyu kontrol edin, korkuyu izleyin ve korkudan bağımsız olarak ilerlemeye devam edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir