Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Bir Patron ve Bir Lider Arasındaki Fark

Bir Patron ve Bir Lider Arasındaki Fark

Empati önemlidir, merhamet bir sonraki adımdır ve aslında en önemli liderlik özelliğidir. Patron ve lider aynı şey değildir ve ikisi arasında büyük farklar vardır. İşte o farklar;

Liderler Dahil Olur

Kullanmayı seçtiğiniz kelimeler insanlar üzerinde dramatik bir etkiye sahip olabilir. Bir lider daima biz kelimesini kullanır. İdeal olarak herkes aynı düzeyde ve hiç kimse birbirine bir şey borçlu değil.

Lider olarak “Bir müşterinin sistemini kurmasına yardım ediyorum” demek yerine, “müvekkilimin sistemini kurmasına yardım ettik” demek büyük bir farktır. Yalnızca herhangi bir işi yapmış olsanız bile, bunun bir takım çalışması olduğunu vurgulamanız önemlidir.

Patronlar, bir şirketin politikasına o kadar çok odaklanır ki, her şey için “ben” kelimesini kullandıklarını görebilirsiniz.

Geribildirim

Çalışanlara daha iyi geribildirim vermeyi ve anlamlı hedefler belirlemeyi öğrenin.

Liderler Başarının Kaynağını Bilir

Akıllı liderler, bir şirketin başarılı olmasını, onlardan değil, çalışanlarından dolayı olduğunu bilir. Tek bir kişi olarak, her şeyi küçük boyutlara indirmek ve takımınızın büyümesine ve gelişmesine izin vermeniz gerekir. Bir patron olarak tüm başarının sizden kaynaklandığını düşünmeniz ve bunu göstermeniz şunlara neden olabilir;

Ekibiniz yavaşlar

Çalışanların büyümesine ve yeni becerilerini öğrenmesine izin vermez

Motivasyonu yok eder

Liderler Saygı Kazanır

Liderler, çalışanların onlara saygı duyacaklarını biliyorlar, ancak akıllı liderler zamanla onların saygılarını kazanmalarının da farkındadır. Burada gizli anahtar saygı kazanmak için saygı göstermek gerektiğini bilmektir.

Çalışanlarınıza hak ettikleri saygıyı gösteriyorsanız, çalışanlardan saygıyı geri kazanacaksınız. Her iyi ilişki, güven ve saygı temelinde kurulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.