Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Bir Yönetici Olarak Ekibinizdeki Boşlukları Doldurma

Bir Yönetici Olarak Ekibinizdeki Boşlukları Doldurma

Günümüzün hızlı tempolu dünyasında, çalışanlar ve şirketler, her yerde işletmelerin sürdürülebilirliğini tehdit eden artan bir beceri boşluğu kümesi ile karşı karşıya kalmaktadır. Bunun haksız bir beklentinin mi yoksa yetersiz eğitimin sonucu olup olmadığının belirlenmesi sadece ilk adımdır. Akıllı bir takım için becerileri açığa çıkarmak için aktif olarak köprü kurmak her yöneticinin sorumluluğundadır.

Çalışanlarınızın yeteneklerini ve dolayısıyla ekibinizin uyumunu artıracak birçok fırsat vardır.

Kaynağı Bulun

Bir durumu onaylama ve anlama arasındaki fark önemlidir. Bir sorunun tam olarak nerede olduğunu keşfetmek, empati kurmayı, işle ilgili kapsamlı bir bilgiyi ve çalışanlarınızı gerçek anlamda dikkate almayı gerektirir. Bir kişi tahsis edilen ekip içinde bir görevi yerine getiremiyorsa, kendinize her zaman neden diye sorun.

İncele

Sorunun ne olduğunu biliyor musun? Ekibinizin dinamiklerini sürekli olarak gözden geçirmek, güçlü, zayıf yönlerini ve iyileştirmeleri değerlendirmenin mükemmel bir yoludur. Yıllık ve üç aylık gözden geçirmeler doğru olmakla birlikte, ekibinizdeki hataları önlemeye ve hızlı büyümeyi teşvik etmeye yardımcı olacaktır. Bazen, yöneticiler olarak başkalarını eleştirel bir tavır takınabilirsiniz.

Herkesi Dahil Et

Açık iletişim mükemmel bir başarı noktasıdır. Her şeyden önce bir takım olduğunuzu hatırlayın! Geliştirilmesi gereken birinin bilgilendirilmesi her zaman yapıcı olmalı ve kişiyi ileri götürmek için yapmalıdır. Bu onların kusurlarını öne çıkarmak anlamına gelmez, ancak ekibinizle oturup olumlu bir tartışma yapmanız iyi bir fikirdir.

Bilgi Sahibi Ol

İşbirliği, takım uygulamalarına güvenmeniz ve bunlara yatırım yapmanız gerektiği anlamına gelir. Fikirleri herkesle paylaşmanız için endüstri pratiğinde herkesi bilgilendirmeniz gerekir. İş arkadaşlarınız için haftalık atölye çalışmaları başlatarak mevcut becerilerini geliştirebilir ve gerçek mesleki gelişimin kazanımlarını elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.