Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Bir Yönetici Olarak Saygı Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Bir Yönetici Olarak Saygı Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Neredeyse her gün hatırladığımız bir kuraldır, başkalarının saygısını kazanmak istiyorsak önce biz kendimize saygı duymalıyız. Saygınlık ise yaşınızla değil, davranışlarınız ve duruşunuzla alakalıdır. Peki saygın bir yönetici olmak için nelere dikkat etmelisiniz?

1.İşinizde iyi olmaya özen gösterin

İş hayatınızda saygı duyulan biri olmak istiyorsanız işinizi en iyi şekilde yapıyor olmalısınız. Yaptığı işte başarılı olmak için çabalayan ve usta olmayı başarabilen bir insanı herkes sever. İşinize olan özeniniz, gösterdiğiniz çaba diğer insanların da size özenle yaklaşmasını sağlayacaktır.

2.İnsanlara saygı gösterin

Saygı hepimizin bildiği gibi karşılıklı olan bir durumdur. Bu yüzden insanların size saygı göstermesi için sizin de onlara saygılı davranmanız gerekmektedir. Sizden küçük ya da büyük, üstünüz ya da altınız da olsa saygılı davranıyor olmanız onların da size saygı göstermesini sağlar.

3.Dürüst olun

Dürüst ve güvenilir, bir insan saygı gören kişidir. Saygıdeğer bir insan da dürüst ve verdiği sözleri tutma konusunda güvenilirdir.

4.Eleştirilere karşı tepkili olmayın

Saygı duyulan bir insan olmak eleştirilemeyeceğiniz anlamına gelmez. Hatta bu durum  sanılanın aksine tam tersine işler. İşinizde ne kadar çok tanınıyorsanız o kadar çok eleştiri alırsınız. Bu eleştirilere ters tepki vermemelisiniz.

5.Kendinizi profesyonelce yönlendirin

Güzel giyinmek, iyi huylu olmak, düzgün bir dil kullanmak ve görgü kurallarına uymak sandığımızdan daha önemlidir. Görgü kurallarını bilen, kişisel gelişim etkinliklerinden faydalanan bir kişi daha doğru davranışlar sergiler. Bunlar size mucizevi bir aydınlanma katmasa bile daha doğru davranmanıza, yanlış bildiklerinizi düzeltmenize yarayacaktır.

6.Diğer insanlar hakkında kötü yorumlarda bulunmayın

İş ortamınızda da, sosyal yaşantınızda da kimsenin arkasından konuşmayın. Bu size saygı kazandırmak yerine , itibarınızı olumsuz etkiler. Sorun yaşadığınız kişiyle konuşarak çözüm yolları aramak daha doğru olacaktır.

7.Kendiniz olmaktan korkmayın

Kendiniz olmanız her zaman bir başkasına benziyor olmaktan daha iyidir. Özgün olan kişiler saygı görür, bir başkasının kopyası olanlar değil. Kendinizi keşfedin ve dürüst olun.

8.Başkalarının örnek aldığı kişi olun

Davranışlar sözlerden daha tesirlidir. Davranışlarınızla diğer insanların sizi örnek almasını sağlayın. En çok saygı duyulan insanlar diğer insanlara ilham kaynağı olan ve onların potansiyellerinin farkına varmasını sağlayan insanlardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.