Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Bir Yöneticinin Daha Güçlü Görünmesini Sağlayacak 3 Beden Dili Hangisidir?

Bir Yöneticinin Daha Güçlü Görünmesini Sağlayacak 3 Beden Dili Hangisidir?

Müdürlüğe yeni terfi etmiş olsanız da uzun zamandır yönetici olsanız da çalışanlarınız karşısında güçlü ve yetkin bir kişi olarak durmanız oldukça önemli. Bir yönetici olarak sizden beklenen en temel şey liderliğini yaptığınız, yönettiğiniz insanlara karşı saygılı, eşit davranmanız ve elbette işinizi en iyi şekilde yapmanız. Ancak bunların dışında kolaylıkla uygulayabileceğiniz ve sizi çalışanlarınıza karşı sizi daha güçlü gösterecek 3 beden dili.

Toxic People kitabının yazarı, iletişim ve vücut dili uzmanı Dr. Lillian Glass’ın liderlere özel bulunduğu beden dili tavsiyeleri;

Güçlü bir duruşunuz olsun

Düzgün oturmanız çalışanlarınıza daha iyi görünmenizi sağlamanın yanı sıra özgüveninizin yükselmesini sağlıyor.  Northwestern Üniversitesi’nin bu yıl yaptığı araştırma, duruşun ruh haliyle doğrudan ilgili olduğunu tespit etti. Araştırmanın sonucunda elde edilen bulgulara göre insanlar duruşlarını düzelttiklerinde kendilerini daha mutlu ve güçlü hissediyor.

Arkanıza yaslanarak oturun

En klasik “güçlü duruş pozu”ndan biri arkanıza yaslanarak oturmaktır. Kendinizi güçlü göstermek istiyorsanız, geriye doğru yaslanarak oturun ve böylelikle karşı tarafa güçlü olduğunuzu yansıtın.

Ellerinizi dik tutun

İki elinizin parmak uçlarını bir araya getirdiğinizde de karşı tarafa güçlü olduğunu ifade etmiş oluyorsunuz. Satranç oyuncularına ya da filmlerdeki kötü karakterlere özgü olan bu hareket size de güçlü görünüm sergilemek istediğinizde avantaj sağlayabilir. Ellerinizi bu şekilde kullandığınızda hem kendine güvenen bir kişi görünümü sağlayabilir hem de karşınızdakini dinlediğiniz algısını oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.