Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Çalışanlarınızla Bağ Oluşturmanıza Yardımcı Olacak Fikirler

Çalışanlarınızla Bağ Oluşturmanıza Yardımcı Olacak Fikirler

Bir yönetici olarak, ekibin yönlendirilmesinden, ilham vermesinden ve liderliğinden siz sorumlusunuz. Çoğu insan bunu, olabildiğince profesyonel olmak için bir ipucu olarak algılar ve diğerlerinin izlemesi için sağlam bir görev odaklı profesyonellik standardı oluşturur. Sağlıklı bir güç izlenimi, kırgınlıkları giderir ve başkalarının size güvenmesini sağlar.

Duvarları yıkmak ve kişisel olarak çalışan ekibinizle veya en azından size en yakın olanlarla bağlantı kurmak daha da değerlidir. Sonuçta fikirlere veya değer sistemlerine güvenmeyiz; insanlara güveniriz.

Çalışanlarınızla kişisel bağlantılar kurmak birçok olumlu fayda sağlayabilir. Başlangıç ​​olarak çalışanlarınız çevrelerinde daha rahat hissedecekler. Bir engelle karşılaştıklarında veya çalışma koşullarını iyileştirme isteğinde bulunduklarında sizinle açıkça iletişim kurma olasılıkları daha yüksek olacaktır. Onları ortak bir çaba gibi hissettirirken işle ilgili sorunları gizlemeye gerek yoktur.

Bir lider olarak dürüstlüğünüzden ödün vermeden, ekip üyelerinizle daha sıkı bir kişisel bağlantı oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç strateji vardır:

Daha rahat giyinin

Çoğu zaman, giyinme biçiminize bir örnek oluşturursunuz. Birçok sektörde, profesyonel bir takım elbise şarttır. Ancak bazı durumlarda, rahat tarafınızı göstermek için biraz daha rahat giyinmeyi düşünün. Bu hareketler kişisel tarafınızı gösterir ve takım elbiseli bir robot lideri olmadığınızı kanıtlar.

Kişisel yaşamınız hakkında konuşun

İş yaşamınızla kişisel yaşamınız arasında bir sınır olması gerekir. Ancak bu, kişisel çıkarlarınız hakkında hiç konuşamayacağınız anlamına gelmez. Örneğin, bir çalışanla okula nereye gittiği ya da ailesinin nasıl çalıştığı hakkında bir konuşma yapabilirsiniz. Konu geldiğinde eşiniz veya hobileriniz hakkında konuşun. Bu gayri resmi konuşmalar, insanları farklı bir ışık altında görmenize yardımcı olabilir.

Hatalarınızı kabul edin

Hatalarını ve kusurlarını kabul etmek, lider olarak yapabileceğiniz en güçlü şeylerden biridir. Birçok yönetici kasıtlı olarak hatalarını gizlemeye çalışır ve neredeyse mükemmel oldukları bir görüntü sunar. Ancak bu, çalışanların izlemesi için imkansız bir standart teşkil eder. Daha da kötüsü, sizi kibirli gibi gösterebilir. Bunun yerine, yanlış olduğunuzu veya bir hata yaptığınızı kabul etmek çalışanların size daha fazla güvenmesini sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.