Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Corona Virüsü İçin Şirketler Hangi Önlemleri Almalı?

Corona Virüsü İçin Şirketler Hangi Önlemleri Almalı?

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2020-04-09
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Corona virüsün ortaya çıkmasıyla birlikte tüm dünyada büyük bir endişe ve korku ortaya çıkmıştır. Bu nedenle iş dünyasında da birçok önlemler alınmak zorunda kalınmıştır. Sadece günlük hayatı değil, aynı zamanda iş hayatını da fazlasıyla etkileyen virüs sonucu şirketlerde iş nedeniyle gerçekleştirilen seyahatler yasaklanmış ve karantina uygulamaları başlamıştır. Birçok işyerinde ise uzaktan çalışma modeli uygulanmaya başlanmıştır. Bu sayede virüsün etkileri minimum seviyede muhafaza edilmeye çalışılır ve risk ortamı en ideal şekilde yönetilir.

Uzaktan Çalışma Modeline Geçilmeli

Mümkün olduğunca çalışanların uzaktan çalışmaları için uygun koşullar sağlanmalı ve home office yöntemine geçiş yapılmalıdır. Böylece işyerinde fiziksel temas en az seviyeye düşürülür ve Corona virüsünün yayılması engellenir. Çalışanların sağlığı için herkesin evinden çalışması hem işlerin aksamasını önler hem de virüs riskini en düşük seviyeye düşürür.

İşyerlerinde Düzenli Dezenfekte İşlemleri Yapılmalı

Zorunlu olarak işyerine gitmek zorunda kalan çalışanların sağlığı için kesinlikle yarım saatte bir havalandırma işlemi yapılmalı ve her yer dezenfekte edilmelidir. Özellikle telefon, yazıcı, fotokopi makinesi, kapı gibi el temasının fazla olduğu yerler kesinlikle düzenli olarak temizlenmelidir.

Toplantılar İçin Video Konferans Sistemi Tercih Edilmeli

Hem çalışanlar arası toplantılar hem de müşteri görüşmeleri için video konferans sistemleri tercih edilmelidir. Böylece fiziksel temas olmadan bütün gerekli iletişimler gerçekleştirilir ve işlerin seri bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanır.

Çalışanların Ateş Ölçümü Yapılmalı

Fabrika gibi aktif olarak çalışanların devam ettiği iş yerlerine girişlerde bütün personellerin ateş ölçümü yapılmalıdır. Ateşi yüksek olanlar ise içeri alınmamalı ve test için sağlık merkezine yönlendirilmelidir. Böylece hastalığın yayılması mümkün olduğunca engellenir.

Gelen Kargoların Paketleri Eldivenle Çıkarılmalı

İş yerlerine malzeme, evrak gibi için çok sayıda kargo gelir. Gelen kargoların paketleri eldivenle çıkarılmalı ve hemen paketlerle eldiven çöpe atılmalıdır.  Ayrıca her yarım saatte bir eller yıkanmalıdır. İş yerlerinde ister istemez birçok şeye dokunmak zorunda kalan kişilerin ise sadece kargolarda değil, sürekli olarak eldiven kullanması ve eldiveni sıklıkla değiştirmesi gerekir. Bu sayede virüsten en iyi şekilde korunur.

Uzaktan Çalışmaya Uygun Yazılım ve Alt Yapı Sağlanmalıdır

Uzaktan çalışmanın yapılabilmesi için en gerekli iki unsur iyi bir program ve uygun bir alt yapıdır. İnternet bağlantınız kötü ise ya da uzaktan bağlanmaya uygun bir programınız yoksa ne yazık ki işiniz uzaktan çalışmaya elverişli olsa bile bu şekilde çalışma yapamazsınız. Uzaktan çalışmak için uygun yazılımlar vardır.

Hukuk otomasyon alanında lider olan T-HOS, bu alanda çalışanların uzaktan çalışmasına uygun programlar tasarlar. Büro otomasyonundan doküman ve evrak yönetimine, dava takibinden icra takibine kadar uzaktan çalışma uygun programlar ile destek verir. İcra ve dava takip programları ile ofisinize ya da adliyeye gitmeden işlemlerinizi halledebilirsiniz. Çünkü T-HOS farklı sistemlerle kolaylıkla entegre olabilir. Dava takibi konusunda, uzaktan nasıl çalışacağınızı düşünüyorsanız da bu yazımız size merak ettiğiniz bilgileri sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir