Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

En İyi Patronlar Bir Hata Yaptıklarında Nasıl Özür Diyorlar?

En İyi Patronlar Bir Hata Yaptıklarında Nasıl Özür Diyorlar?

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-05-27
Güncelleme Tarihi: 2022-11-30

Büyük bir patron olmak, mükemmel olmanız gerektiği anlamına gelmez. Bir çalışanı, gelecek haftaya kadar gerçekte olmayan bir son teslim tarihini kaçırdığı için çağırdıysanız, bir satış teklifini yanlış hesapladıysanız ya da haftalık ekip görüşmesi karakteristik olarak yetersizse, orijinal bir özür dilerim sizin için çok önemli olacak.

Küçük Hata Yaptığınızda: E-posta Gönderin

Bir çalışana yanlış bilgi verdiyseniz, önemli bir e-postayı gözden kaçırdıysanız veya tatil isteğini zamanında onaylayamadıysanız, e-posta yoluyla kısa bir özür dilemek yeterli olacaktır. Hata çok ufak gözükse de çalışanınıza bir şeyleri doğru yapmakla ilgilendiğinizi onlarla güven inşa etmenin çok önemli olacağını gösterir.

Eylemleriniz Özel Birini Etkilediğinde: Yüz Yüze Özür Dileyin

Birinin duygularını incitirseniz, birisiyle önemli bir toplantıyı kaçırdıysanız veya belirli bir kişi hakkında haksız bir sonuca ulaştıysanız, şahsen özür dilemek istersiniz.

Çalışanınıza bir davetiye gönderin veya mümkün olan en kısa sürede çalışma masasına uğrayın. Bu kısa bir sohbet olup çözüme kavuşabilir veya daha uzun bir sohbete yol açabilir.

Hatalarından dolayı özür dilemekten hoşlanan kimseyi  tanımıyor olabiliriz. Ama, büyük bir lider olarak ününüzü artıracağınız için üzgün olduğunuzu söylemek önemlidir. Ayrıca, kendi hatalarının sonuçlarını göz önüne almanın yanı sıra, endişelerinizle birlikte ekibinizin size daha rahat güvenmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir