Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Esnek Çalışma Ortamında Çalışanları Dinamik Tutmanın Yolları

Esnek Çalışma Ortamında Çalışanları Dinamik Tutmanın Yolları

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2018-12-17
Güncelleme Tarihi: 2022-11-30

Teknoloji, çalışma saatlerinin ve iş yerlerinin tamamen esnek olduğu yenilikçi işyerlerinin ortaya çıkmasına yardımcı oldu. Çalışanların işlerini fiziksel olarak ofiste bulunmadan gerçekleştirmeleri gittikçe yaygınlaşmaktadır. Bu değişim yönetim uygulamalarınızı nasıl etkiler? Çoğu iş problemi gibi, çözüm de etkili liderlik içinde yatıyor.

Ekip üyelerini sonuçlara odaklı yönetmek, çalışanları güçlendiren, yeteneklerine odaklanan ve üretken bir ortamı yönlendiren dinamik, enerjik bir yönetim tarzı gerektirir. İş yeriniz daha esnek hale geldikçe, ekibinizi dinamik  tutmak için bu önceliklere odaklanın.

İletişiminizi Geliştirin

İletişim herhangi bir liderlik fonksiyonunun anahtarıdır.  Sürekli iletişim kurun. Esnek bir ortamda, sık iletişim kurmak için biraz zaman ayırmanız önemlidir. İnsanlar her zaman birlikte değiller, bu yüzden onları sık iletişim yoluyla dahil etmelerini sağlayın.

İletişim kişiselleştirilebilir, ancak herkes aynı genel hedeflere sahip olmalıdır. Herkesi bağlı ve aynı sayfada tutmak için teknolojiyi kullanın. İnsanlarınızın mobil cihazları olduğundan emin olun, böylece sürekli iletişim kurabilir ve ortak çalışabilirsiniz.

Paylaşılan Bir Dijital Takvim Kullan

Esnek bir ortamda, yönetici-çalışan ilişkileri daha da kişiselleştirilmelidir. Bu, her kişinin çalışma ortamının farklı olduğu ve yönetim ilişkisinin çalışma düzenlemesini yansıtması gerektiği anlamına gelir. 

Açıkçası, sofistike bir lider bunu zaten yapacak ve takımdaki herkesin farklı beceri ve kişiliklere sahip olduğunu kabul edecek. Güçlü bir yönetici, bireylerle bağlantı kurmak ve en iyisini gerçekleştirmek için onları motive etmek için belirli teknikleri zaten kullanmaktadır. İnsanların kendilerini bağlı hissettikleri bir ortamda, uzaktan çalışsalar bile, bir takımın bir parçası gibi hissetmeliler.

Çalışanları Güçlendirin

Çalışanları güçlendirmek, rollerini sahiplenerek üretkenliği teşvik eden, kendini motive eden kişilerin gelişmesi anlamına gelir. Başarılı bir iş için çok önemlidir, ancak işgücünüzün daha esnek hale gelmesi özellikle önemlidir.  

Güçlendirme, üzerinde odaklanan özel bir yönetim çalışması gerektirir: 

4 adımda dikkat edilmesi gereken unsular aşağıdaki gibidir;

  • Hedefleri ve sonuçları yönetme, görevleri değil
  • İnsanlara karar verme özgürlüğünün verilmesi
  • Ödüllendirici motivasyon sağlanması
  • Görmeyi amaçladığınız davranışlarla ilgili modeller çizmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir