Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Etkili Liderlerin Şaşırtıcı Alışkanlıkları

Etkili Liderlerin Şaşırtıcı Alışkanlıkları

En iyi liderler, hiçbir sonuca ulaşamayacak şeyler konusunda zaman harcamazlar. En zeki liderler, neye acımasız bir şekilde hayır diyeceklerini biliyorlar. İşte en başarılı liderlerin şaşırtıcı alışkanlıkları;

Öğrenmeyi Asla Durdurmazlar

Liderlik asla durmayan bir şeydir. İnsanlarla nasıl başa çıkacağınızı ve empati kurmak gibi birçok şeyi öğrenmeye devam etmelisiniz.  En iyi liderler çok fazla ve çeşitli konularda okumaktan vazgeçmezler. Mükemmel bir lider olmak istiyorsanız, öğrenmek için zaman ayırmanız gerekir.

Dinlerler

En iyi liderler, çalışanlarını dinlemek ve onlarla empati kurmak için onları anlamaya çalışmak için zaman ayırıyor.  İnsanoğlunun en temel ihtiyaçları anlamak ve anlaşılmaktır. İnsanları anlamak için en iyi yol onları dinlemektir.

Başarıyı Kucaklarlar

Harika şeyler yapmak istiyorsanız, harika şeyler denemeniz gerekir. Harika şeyler denemek istemek için, insanların hatalarıyla rahat hissetmesini sağlamalı ve denemekten vazgeçmediğini göstermelisin. Bir lider olarak, başarısızlıkla ilgili korku ve hataları ortadan kaldırmanız gerekir.

Suçlamazlar

En iyi liderler, ekibindeki herkesi tanıyor ve bir yanlış ortaya çıktığında bunun kimin hatası olduğunu biliyor. Eğer bir yönetici olarak hata yaparsanız bunu başkalarının üzerine atmamalısınız.   Başkalarını suçlayan liderler, sorunu ilerletmek veya düzeltmek için hiçbir şey yapmıyorlar.

Mütevazidirler

Birçok lider, iyi bir lider olmanın, zor olduğundan haberdar. Ancak mütevazı olmak, çalışanlarınızdan en çok saygı kazanacak şeydir. Kimse gösteri sevmez. Sakin olmayı ve çalışanlarınızla gerektiği zaman aynı konumda olduğunuzu hissettirmeyi öğrenmek önemlidir.

Aktif Olarak Geri Bildirim İsterler

En iyi liderler, geri bildirime daha iyi olma fırsatı olarak bakarlar ve bu nedenle çalışanlarının geri bildirimlerini aktif olarak isterler. En kötü liderler, çalışanların söyleyebileceği şeyleri duymaktan korkuyorlar ancak o gücü bir araya getirip elinizden geldiğince fazla geri bildirim toplamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.