Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Evde Geçirdiğin Zamanı Nasıl Verimli Hale Getirirsin?

Evde Geçirdiğin Zamanı Nasıl Verimli Hale Getirirsin?

Covid-19 (Corona) virüsün etkin olduğu bu günlerde birçok kişi evden çalışmak zorunda kalıyor. Siz de home office çalışan bu kişiler arasında yer alıyorsanız, evde geçirdiğiniz vakti çok daha verimli hale getirmeniz için bazı konularda dikkatli davranmanız gerekir. Evde çalıştığınız zamanları daha etkin ve verimli kullanmak uygulayacağınız birkaç kural ile çok kolaydır.

  • Belirlediğiniz Çalışma Saatlerine Uygun Hareket Edin

Verimli bir çalışma için öncelikle kendinize çalışma saatleri belirlemeli ve belirlediğiniz bu saatlere kesinlikle uygun hareket etmelisiniz. Bu sayede işlerinizde aksama ya da erteleme gibi durumlar söz konusu olmaz.

  • Rehavetten Uzak Tutan İdeal Bir Çalışma Ortamı Oluşturun

Evinizde kullanışlı ve enerjik bir ofis ortamı yaratın. Bu sayede çalışırken uykunuz gelmez ve rahatlık nedeniyle rehavete uğramazsınız. Aydınlatması ve sıcaklığı uygun şartlarda olması gereken bu çalışma alanında yatak gibi uyku getiren eşyalar olmamalıdır. Çalışma masanız ve sandalyeniz ise uzun süreli çalışmalarınız için ideal olmalıdır.

  • İş Kıyafetlerinden Vazgeçmeyin

Evde çalışacağınız zaman elbette elbise, etek, topuklu ayakkabı gibi formal kıyafetleri tercih etmeniz gerektiğini söylemiyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken konu, uyandığınız gibi pijamalarınızla çalışmamanız gerektiğidir. Saçınızı ve kıyafetinizi düzenleyerek çalışmaya başlamalısınız. Böylece kendinizi çok daha dinç hisseder ve çalışmak için yeterli enerjiye sahip olursunuz.

  • Çalıştığınız Ortamı Sık Sık Havalandırın

Verimli bir çalışma için çalıştığınız ortamın bol oksijenli olması gerekir. Temiz olmayan havasız yerler, zihninizin açılmasını engeller ve performansınızın düşük olmasına neden olur. Bu yüzden belirli aralıklarla bulunduğunuz alanı havalandırmanızı tavsiye ederiz.

  • İyi Aydınlatılmış Bir Ortamda Çalışın

İyi aydınlatılmayan loş yerlerde çalışmak oldukça zordur. Bu tür çalışma ortamlarında uykunuz gelir ve kendinizi halsiz hissedersiniz. Bunun yerine gün ışığının bol olduğu ferah alanlarda çalışmalısınız. İhtiyaç duyduğunuzda ise gözünüzü rahatsız etmeyecek ışıklarla odanın aydınlatılmasını sağlamalısınız.

Sizler için sıraladığımız bütün hususlarda özenli davrandığınız takdirde, evde geçirdiğiniz zamanın her bir saniyesi verimli olur ve performansınızı en üst seviyeye çıkarma imkânına sahip olursunuz. Unutulmamalı ki, evde çalışmanın ne kadar verimli olup olmadığı tamamıyla kişinin gösterdiği çabayla doğru orantılıdır. İdeal şartlarda planlı bir düzenlemeyle evde yapılan çalışmalar, ofis ortamından çok daha verimli olma potansiyeline sahiptir.

evde-gecirdigin-zamani-nasil-verimli-hale-getirirsin-2.png

T-HOS avukat programları, hukuk alanında çalışanların evden verimli ve etkin şekilde çalışmasını sağlayan entegre programlardır. Dünyanın neresinde olunursa olunsun sanki ofisteymişsiniz gibi tüm dokümanlarınıza ulaşabilir, onlarda değişiklik yapabilir ve arşivleyebilirsiniz. Günümüzün iş yapış şekli olan uzaktan çalışma T-HOS hukuk programları ile daha kolay hale gelmiştir. Uzaktan büronuzu nasıl yöneteceğiniz konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz, “Büro Otomasyonu ile Büronuzu Evinize Taşıyın Uzaktan Rahat Çalışın” konulu yazımızı okumanızı da tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.