Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Genç Yöneticilerin Dikkat Etmesi Gereken 5 Kural

Genç Yöneticilerin Dikkat Etmesi Gereken 5 Kural

İş dünyasında yeni dönemde genç yöneticilerin daha popüler olduğu açıkça görülmekte. Yeni kurulan daha küçük çaplı şirketlerden büyük işler yapan dev holdinglere kadar üst kademelerini genç yöneticilere ayıran şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bunun sebepleri arasında gençlerin daha proaktif, teknoloji dünyasıyla daha iç içe ve yeniliklere açık olmaları, ayrıca bilgiye aç oldukları gerçeği başta geliyor. Günümüzde yenilikçi şirketlerin önemli kademelerinde yer alan genç yöneticiler, otoritenin yerine daha insancıl yaklaşımı benimseyerek, yönetim tarzının farklılaşmasını sağlıyor. 2025 yılında ise iş gücünün %75’inin gençlerden oluşacağı öngörülüyor. Peki tüm bu özellikleri taşıyan ancak tecrübe konusunda henüz yolun başında bu genç yöneticilerin dikkat etmesi gerekenler nelerdir,

Kararlı olun ve kararlarınızdan korkmayın:Bir yöneticinin en önemli olanaklarından bir tanesi düşüncelerini hayata geçirebiliyor olmaktır. Ancak bunun sorumluluğunu taşımak zorlayıcı olabilir. Yanlış verilecek bir karardan korkarak düşüncelerinizi hayata geçirmekten çekinmeyin. Kararınızı uygulamaya geçirmeden önce, o kararı neden aldığınızı düşünün, sonrasında avantajlarını ve dezavantajlarını değerlendirin. Deneyimlerinizden de faydalanarak en doğru kararı verin ve arkasında durun. Harekete geçmekten çekinmeyin

Sorumluluk almaktan çekinmeyin:Bir üst düzey yönetici olmak istiyorsanız sahip olmanız gereken en önemli özellik sorumluluk alabiliyor olmanızdır. Sorumluluk alarak güven ve saygı kazanarak yükselmenizin de kapılarını açar. Daha fazla sorumluluk almaktan kaçınmadığınız zaman üstleriniz size daha fazla yetki vermekten çekinmeyecektir.

Öz eleştiri yapmaktan çekinmeyin:Eksik yanlarınızı görmek, iyi olduğunuz yönlerinizi keşfederek daha iyi işler başarmak istiyorsanız kendinize açık olun ve kendinizi eleştirmeyi bilin.

Çalışanlarınızla iyi ilişkiler kurun:Bir yöneticinin en önem vermesi gereken noktalardan biri çalışanlarıyla ilişkisidir. Bir ekip olarak ne kadar iyi işlere imza atarsanız, sizin başarınız o kadar görülecektir. Çalışanlarınızın sizi sevmesi ve saygı duyması iş verimini etkileyen en önemli unsurlardandır. Çalışanlarını kendilerini dinleyen, anlayan, önemseyen ve yaptıkları işleri takdir eden bir yöneticiyle çalışmaktan keyif alır. Bu sayede ise daha motive ve verimli çalışır.

Gelişmeleri takip edin:İşinizle alakalı gelişmeleri takip ederek işinizde uzmanlaşmanız mümkündür. İyi bir yönetici çok yönlü olandır ve her alandaki gelişmeleri takip ederek kendi alanındaki eksiklikleri tespit eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.