Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Gerçek Bir Yöneticiye Dair Yanlış Bilinenler

Gerçek Bir Yöneticiye Dair Yanlış Bilinenler

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2018-03-09
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Yöneticilik sadece iyi yönetim becerilerine sahip olmaktan çok daha fazlasını kapsamaktadır. Bununla birlikte, kişiyi iyi bir yönetici yapan şeyin ne olduğuna geçmeden önce, yöneticilikle ilgili yaygın efsanelere bir göz atalım;

İyi yöneticiler her şeyi bilir – Bu gerçek gibi görünebilir, ancak gerçekte iyi yöneticiler her zaman öğrenmeye devam etmektedir.

İyi yöneticiler başarısız olmaz – Büyük başarıyı elde etmek, birçok başarısızlığı yaşamadan imkansızdır.

İyi yöneticiler yalnız çalışır – Yalnız bir kurt gibi başarıyı yakalayan bir yöneticiyi kafanızda canlandırmış olabilirsiniz. Ancak çoğu durumda yöneticiler başkalarıyla çalışmayı severler.

Gerçek Yöneticilik Gerçekten Nedir?

Öyleyse gerçek yöneticilik tam olarak nedir?

İster siyaset, ister ticari isterse sosyal nedenler olsun, büyük yöneticilerin kesin bir vizyonu vardır ve başkalarını bu vizyonu gerçekleştirmek için nasıl teşvik edip motive edebileceklerini bilirler.

Bunu, aşağıdaki gibi özelliklerle yaparlar;

Değerlerin yükseltilmesi.
Cesaret ve yaratıcılık.
Moral.
Yardım sunmak.
Girişimi teşvik etmek.
demo-talep

Dünyanın önde gelen yönetici liderlerini taklit etmek zor olsa da, neyse ki, yöneticilik özelliklerinizi yükseltmeye başlamanız için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. İşte bunlardan bazıları;

Personelinize, müşterilerinize muamele etmesini beklediğiniz gibi davranın

Ekibinizin müşterilere karşı samimi ve saygılı olmasını beklerseniz, ekip üyelerinizle ilişkinizin aynı olduğunuzdan emin olun. Eğer bu tutumu benimserseniz ekibiniz yöneticiliğinizden ilham alacak ve motive olacaktır.

Kendinizi eğitin, ekibinizi geliştirin

Kişisel eğitiminizi durdurun ve düşünün. Bu eğitim ekibinizi olumlu etkiliyor mu? Elbette. Ancak, personeliniz için sürekli eğitim ve gelişme fırsatlarından yararlandığından emin olmak için bunu daha da ileri götürebilirsiniz. Neden ekibinizi bir endüstri konferansına götürmüyorsunuz, böylece en iyi ve en başarılı insanlardan bazılarını görerek yeni bilgiler öğrenebilirler. Bu, kazan-kazan durumudur.

İlham verici hedefler belirleyin

Önde gelen yöneticilerin her zaman hedefleri vardır ve onlar üzerinde çalıştıklarını hedeflerler. Bunlar finansal hedefler veya müşteri memnuniyeti hedefleri olabilir. Elbette, hedefler büyük, küçük, kısa veya uzun vadeli olabilir. Başarıya ulaşmak istiyorsanız, onlara sahip olmalısınız. Çalışanlarınız ulaşmak istediğiniz hedefleri biliyorsa, bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olmak için çaba harcayacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir