Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Hakkımda Açılmış Dava Var mı?

Hakkımda Açılmış Dava Var mı?

Dava Dosyası Nasıl Sorgulanır?

e-Devlet Kapısı, her geçen gün başka sistemlerle entegre olarak vatandaşlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde kamu kurumlarının sunduğu birçok hizmete, tek bir yerden hem hızlı hem de güvenli şekilde ulaşma imkanı olmuştur. Adalet Bakanlığı ve e-Devlet işbirliği ile e-Devlet üzerinden hakkınızda dava dosyası olup olmadığını sorgulamak da mümkün hale gelmiştir. UYAP’ın, e-Devlet sistemine entegre olması her gün binlerce dava işleminin olduğu günümüzde, herkese büyük kolaylık getirmiştir. Artık e-Devlet şifreniz ile sisteme girip, sorgu yapmanız “Hakkımda Açılmış Dava Var mı?” sorusunun cevabını almak için yeterlidir.

Mahkeme Dava Dosyası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Sorgulama yapılabilmesi için e-Devlet şifrenizin olması gerekiyor. Şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra, Adalet Bakanlığı sayfasına giriş yaparak Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü (UYAP) Hizmetleri kategorisi altında yer alan “Dava Dosyası Sorgulama” butonuna basmanız yeterlidir.

Adınıza açılmış bir dava dosyası yoksa “ Adınıza açılmış ya da müdahil olduğunuz bir dava kaydı bulunamamıştır” ibaresi çıkacaktır. Eğer adınıza açılmış bir dava varsa, dava dosyalarının bilgilerini görebileceksiniz. Dava konusu, değeri, taraflar, duruşma günleri yanı sıra dosyanın hangi aşamada olduğu, davaya karar verilip verilmediği ve Temyiz de ise durumu hakkında bilgiler görüntülenebilecektir.

Her bir dava için detaylı bilgiler yanı sıra “Tebliğname Sorgulama” ile “Yargıtay İlamı Sorgulama” işlemi de yapılabilecektir. Dava dosyalarınızı sorgulama bölümünde, adli sicil kaydının sorgulanması ve doğrulanması yanı sıra bireysel başvurularınızın da sorgusunu yapma imkanınız bulunmaktadır.

İcra Dosyası Sorgulama Nasıl Yapılır

Adalet Bakanlığı, UYAP Hizmetleri bölümünde hakkınızda başlatılmış icra dosyası olup olmadığını da sorgulama imkânı da vardır. Bu sorgulama ile adınıza açılmış ya da taraf olduğunuz davaların genel bilgilerini görmeniz mümkün olur. İcra dosyasının açıldığı icra dairesi detayları, dosya yılı ve numarası, açılış tarihi ve taraf bilgileri listelenir. Detay görüntüleme kısmında ise icra dosyası ile ilgili dava detaylarını genel olarak görme imkanı bulunur.

T-HOS olarak entegre ve modüler sistemlerimiz ile UYAP dahil birçok sisteme tek bir noktadan ulaşma imkanını elde edersiniz. İcra Takip Programı ile tüm icar dosyalarınızı dijital ortamda güvenli şekilde takip edebilir, işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İcra takibinde dosya hazırlamak çok kolay ve hızlıdır. Bu konuda daha fazla bilgi almak isterseniz de “İcra Takip Dosyası Nasıl Hazırlanır” başlıklı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.