Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Her Büyük Liderde Olması Gereken Nitelikler

Her Büyük Liderde Olması Gereken Nitelikler

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-11-05
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Büyük liderleri diğerlerinden tam olarak ayıran birçok nitellik mevcuttur ve bunlardan bazıları şu şekildedir;

Hesap Verebilirlik

Hiç kimse hataları için başkalarını suçlayan biri için çalışmak veya çevresinde olmak istemez, hata ne kadar küçük veya büyük olursa olsun. Büyük liderler hataların ilerlemenin bir parçası olduğunu ve sorumluluktan kaçınmanın korkakça olduğunu bilir. Bir hatayı kabul etmek cesaret ister ve hesap verebilirliğin kanıtlanması insanların güvenini kazanmanızı sağlayacaktır.

Mükemmel İletişim Becerileri

Hepimiz büyük generaller, başkanlar ve CEO’ların, çalışanlarına eğlenceli bir konuşma yaptığını hayal ediyoruz, ancak iyi iletişim, iyi bir konuşmacı olmaktan öte bir şeydir. Yön ve beklentileriniz, karışıklığı önlemek için net olmalıdır.

Sözlü ve sözsüz olarak problemlere cevap verme şekliniz eşit derecede önemlidir. Büyük liderler mükemmel dinleyicilerdir, bu yüzden sadece ne söyleyeceğinize değil, size ne söyleyeceklerine de odaklanın.

Stratejik Plan Yapma Yeteneği

Büyük liderler, durumu incelerler, eğilimleri öğrenirler, olası sonuçları analiz ederler ve planlarında yapılacak herhangi bir düzenlemenin nasıl sonuçlanacağına karar verirler. Birçok insanın hayatı ellerindedir ve liderlerin çoğu risk alsa da, asla acil durum planları olmayan riskler almıyorlar. Stratejik planlamanın verimliliği arttırdığı gösterilmiştir. Bir işte önceden plan yapmak önemlidir.

Odak

Çalışanlarınızın ve şirketinizin ihtiyaçlarına odaklanma yeteneği her lider için değerlidir. Odak, hem güçlü hem de zayıf yanlarını fark etmelerine ve her ikisini de nasıl geliştirebileceklerine yardımcı olur. Ayrıca büyük resmi görmenize olanak tanır. Sizi ve çalışanlarınızı zorluklar sırasında yolda tutar.

Tevazu

Mütevazi olmak birçok insan için zordur. Ego, karar verme yeteneğinizi etkilememelidir. Büyük liderler çalışanları ne zaman dinleyeceklerini ve fikirlerine ne zaman değer vereceklerini bilir. Ayrıca gerçekçidirler ve tüm cevaplara sahip olmadıklarını bilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir