Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Her Seviyede Çalışanlarınızı Nasıl Motive Edebilirsiniz?

Her Seviyede Çalışanlarınızı Nasıl Motive Edebilirsiniz?

Çalışanları ilerlemeye motive eden şey nedir? Yüksek çalışan katılımı, genel ticari başarınızın oranını yaklaşık iki katına çıkarabilir. Ancak yine de çoğu iş yerinde çalışanlardan istenen verim alınamıyor. Peki, bunun nedeni ne olabilir?

Çalışanlarınızın motivasyonunu arttırmak için neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız o halde okumaya devam edin ve ipuçlarından yararlanın.

Paranın Ötesinde Düşünün

Evet, çalışanlar maaş almak için çalışıyor. Ancak çalışmalarının kalitesi, eve para götürmekten çok daha fazlasına bağlıdır. Bu nedenle çalışanlarınızın motive olmak için neye ihtiyaçları olduğunu gözlemleyerek bir sonuca varabilirsiniz.

Övgüyü Şirket Kültürünün Parçası Haline Getirin

Bir yönetici iseniz ve ekibiniz iyi iş çıkarmaya başlamıyorsa, yeni bir alışkanlık edinin. Her gün sonrasında iyi ve kötü olan çalışanları belirleyin ve onlardan neler beklediğinizi göstererek aynı zamanda aralarında rekabet olmasını sağlayın.

Kritik geribildirim önemlidir, ancak tek geribildirim biçiminiz olması gerekmez. Pozitifliği negatifle dengeleyin ve çalışanlarınızın başarılı oldukları ve iyileştirmeleri gereken durumlardan haberdar olmalarını sağlayın.

Değiştirin

Çalışanları teşvik etme şeklinizi değiştirmek, motivasyonu hızlandırmada uzun bir yol kat etmenize neden olabilir. Çalışanları motive etmek ve zorlamak için teşviklerin değiştirilmesi gerekebilir. Ve para, yine de en iyi motivasyon olmayabileceğinden, birkaç farklı çözüm deneyin. Nakit ödül vermek yerine, yüksek performans gösteren çalışanların alternatif teşvik seçeneklerini sunun. Bu seçeneklerden bazıları şunlar olabilir;

Çalışma saatlerini belirleme şansı

Haftada bir gün evden çalışma

Adlarına bir bağış yapmak

Ekstra tatil günleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir