Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Her Yöneticide Bulunması Gereken Takım Liderliği Becerileri

Her Yöneticide Bulunması Gereken Takım Liderliği Becerileri

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2018-03-09
Güncelleme Tarihi: 2022-11-30

Takımınıza liderlik ettiğinizi düşünüyor musunuz? Kimse sizi takip etmiyor gibi görünüyorsa, doğru yolda değilsiniz demektir.  Liderlik ve yönetim sadece bir başlık değildir. Doğru becerileriniz olmazsa, sadece bir isimle lider olacaksınız. Bir ekip lideri olarak, karışımı oluşturan bazı becerilere ihtiyacınız var…

Güven

Güvenilir liderler, kendine güvenen ekipler yaratır. İnsanlar kendine güvenen bir lidere istekli olarak katılırlar. Bu nedenlerden dolayı, karar verirken ve diğer tüm etkileşimlerde güven göstermelisiniz.

Organize

Düzensizlik şaka değildir. Satış kaybı, geç projeler veya saklama sorunları gibi diğer verilerde gizlenmiş olsanız bile aslında size yüksek maliyet getirir. Düzenli kalabilmek, bütçenize uygun şekilde devam etmenizi sağlayacak ve ekip projelerinin raydan çıkmadığından emin olmanızı sağlayacaktır.

Organize insanlar sistemlidir. Aslında işleri nasıl halledeceklerine karar verirler. Organize insanlar zaman kullanımına dikkat ederler. Zaman, özellikle onu nasıl kullandığının farkında değilseniz uçar. Programınız, yalnızca diğer insanlarla toplantılar için değildir. Ne yapılması gerektiğinden emin olarak kendi zamanınızı belirleyin.

Saygıdeğer

Ekibinize saygılı olursanız onlar da size karşı saygılı olacaklardır. Herkes, kişiliğini, hayatını, çabalarını ve çıkarlarını onur ve saygı ile kabul ettirmek ister. Saygısızlık; kızgınlık, korku ve öfkeyi içerir.

Müzakereci

Resmi veya gayri resmi olarak kendinizi çatışmalar sırasında bir müzakereci olarak  bulacaksınız. Müzakereciler problemleri analiz etmeli, dinlemeli ve herkes için uygun bir çözüm yolunda çalışmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir