Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

HUKUK BÜROLARI NEDEN BİR İŞLETME GİBİ YÖNETİLMELİDİR ?

HUKUK BÜROLARI NEDEN BİR İŞLETME GİBİ YÖNETİLMELİDİR ?

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2023-06-15
Güncelleme Tarihi: 2023-06-15

Hukuk büroları, birçok kişinin hukuki sorunlarını çözmek ve adaleti sağlamak için başvurdukları önemli kuruluşlardır. Ancak, birçok hukuk bürosu hala geleneksel yönetim anlayışını sürdürmekte ve işletme prensiplerini tam anlamıyla uygulamamaktadır. Oysa hukuk büroları, bir işletme gibi yönetilerek daha etkin, verimli ve başarılı olabilir. Bu blog yazısında, hukuk bürolarının işletme prensiplerini benimsemesinin neden önemli olduğunu inceleyeceğiz. 

Öncelikle, hukuk bürolarının işletme prensiplerine uygun şekilde yönetilebilmesi için ihtiyaç duyduğu en önemli şey her işletmede olduğu gibi kaynaklarının etkin bir şekilde yönetilebilmesidir.   

Bunun için her hukuk işletmesinin ihtiyacı olan hukuk sektörü dikeyinde geliştirilmiş bir kurumsal kaynak planlama ve yönetim yazılımıdır. 

Kaynak planlama ve yönetim yazılımları, hukuk bürolarının bir işletme gibi daha organize ve profesyonel bir şekilde işlemesini sağlar. Bu yazılımlar sayesinde hukuk büroları kurumsal bir şirkette olduğu gibi daha etkili ve verimli yönetilebilirler. 

Peki Hukuk bürolarındaki kaynaklar nelerdir? 

Personeller: Hukuk Bürolarında, işletmelerde olduğu gibi tüm operasyonel işler en önemli ve değerli kaynağımız olan insan kaynağı ile gerçekleşir. 

Dava-İcra-Danışmanlık Dosyaları:  Hukuk bürolarının gelir kaynaklarını oluşturan ana unsurlardır. 

Kasa: Finansal varlıklardır. 

Dokümanlar: Tüm dava, icra, danışmanlık ve müvekkillerimiz ile ilgili belgeleri oluşturan önemli kaynaklardır. 

Müvekkiller: Büromuzun/İşletmemizin gelir elde etmesini sağlayan bireysel ya da tüzel en önemli kaynaktır. 

Zaman: Her insan ya da işletme için en önemli olan kaynağımızdır. 

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm bu kaynakların hukuk bürolarında etkili bir şekilde yönetilmesi büronuzun kurumsal bir şirkette olduğu gibi verimli ve başarılı bir şekilde yönetilmesini sağlayacaktır. Bunun için hukuk bürolarının kurucusu olan avukatların bürolarına bir işletme gözü ile bakıyor olması bu yönde aksiyon almalarına önemli katkı sağlayacaktır. 

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemi, hukuk bürolarının bir işletme olarak kaynaklarını etkili ve verimli bir şekilde yönetmesi için hukuk dikeyinde özel olarak geliştirilmiş bir kurumsal kaynak planlama  ve yönetim yazılımıdır. Modüler bir yapıya sahip olması sebebi ile şirketin tüm kaynaklarının tek bir çatı altında etkili bir şekilde yönetilebilmesine imkan sağlamaktadır. 

Sizde hukuk büronuzu başarılı bir işletmeye dönüştürmek için Türkiye’nin LegalTech alanında lider ürünü ve markası olan T-HOS ile hemen tanışmak için tıklayın.