Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

İK Yöneticilerinin İyi Lider Olmasına Yardımcı Olabilecek Yollar

İK Yöneticilerinin İyi Lider Olmasına Yardımcı Olabilecek Yollar

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-11-12
Güncelleme Tarihi: 2022-11-20

Yöneticileri daha iyi lider olmaya teşvik etmek, becerilerine odaklanmak ve başarabilecekleri bir ortam yaratmakla ilgilidir. Peki İK departmanınız yöneticilerinizin etkili lider olmalarına nasıl yardımcı olabilir?

İyi bir liderin sizin için ne anlama geldiğini tanımlayın

İK departmanınız, yöneticilere kuruluşlarındaki liderlerinden beklenenleri daha iyi anlamalarını sağlamak için tanımlanmış bir açıklama veya göstergelere sahip olmalıdır. Bu açık beklentiler hem çalışanların hem de yöneticilerin organizasyon liderlerinin rolünü anlamalarını sağlar. Liderlik, tüm kurumun genel bir fikir birliği ile elde edilen ve kazanılan bir pozisyondur.

Kuruluş içinde büyümek için bir yol bulmak için en iyi yollarından bazıları. Ayrıca, tüm potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olan etkin bir organizasyon destek sistemine sahiptir. Uygun kaynaklar, araçlar ve destek ağı verildiğinde, yöneticileriniz şirketinizin başarılı olması için ihtiyaç duyduğu etkili liderler olabilir.

Liderlerin İstenilen Becerilerini Geliştirin

Büyük liderler değişiklik yapmaktan korkmazlar, ancak bir şey işe yaramazsa danışmanlarını ne zaman dinlediklerini de bilirler. Liderlerin çok çeşitli becerilere sahip olmaları önemlidir, ancak herhangi bir liderin en önemli becerilerinden biri bir şeyin ne zaman çalıştığını ve ne zaman bir şeyin çalışmadığını bilmektir.

Yöneticileri Kurumsal Mimarlara Dönüştürmek

Dijital çağ için gerekli olan değişiklikleri yapmak istiyorlarsa, yöneticilerin organizasyonlarının tasarım, süreç ve yapılarını daha iyi anlamaları zorunludur. Bu, kararlarının sonuçlarını daha iyi değerlendirmelerini ve uzun vadeli faydalar sağlayacak yeni stratejiler bulmalarını sağlar. Çoğu kuruluş hiyerarşik yapıdan uzaklaşıyor ve belirli hedefleri veya projeleri ele alan ekip tabanlı yapıları benimsiyor. Bu, liderlerin bu değişikliklere daha iyi adapte olmalarını sağlar.

İnsan Odaklı bir Yaklaşımın Teşvik Edilmesi

Bir ekibin başarısının çalışanlar olduğu sır değildir. Artık çoğu kuruluş, çalışanların gelişimini ve katılımını teşvik eden insan merkezli programlara zaman ve para harcıyor. Liderler artık bir diktatör yaklaşımı kullanamazlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir