Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

İlk Kez Yönetici Olanların Karşılaşabileceği Zorluklar

İlk Kez Yönetici Olanların Karşılaşabileceği Zorluklar

İlk kez bir yönetici pozisyonundasınız ve bu durum sizi biraz geriyor olabilir. Ancak bunun tadını çıkarmanız çok daha doğru olacaktır. Sonuçta terfi aldınız ve artık yönetici konumundasınız. Yine de ilk kez yönetici olanların genelde yaşadığı zorlukları bilirseniz adımlarınızı ona göre atabilirsiniz.

Bir yönetici olarak ana görevlerinizden biri kendi görevlerinizi tamamlarken ekibiniz arasındaki çalışan memnuniyetini arttırmaktır. İşte karşılaşabileceğiniz zorluklar;

Açık Hedefler ve Beklentiler Oluşturmada Başarısızlık

Yeni bir yönetici olarak asıl göreviniz çalışanları motive etmektir. Açık bir yönergeniz yoksa motive etmek zordur. Genellikle, iş hakkındaki hedef eksikliği, çalışan ile yönetici arasında karışıklığa neden olur ve her iki tarafın da hayal kırıklığına uğramasını sağlar. Bunların hepsini düzeltmek için yapabileceğiniz en iyi şey, ekipteki herkesle net hedefler belirlemektir.

İlk Kez Yönetici Olanlar Hangi Sorunlarla Karşılaşır?

Hatalı Zaman Yönetimi

Bu, yeni yöneticiler için zor bir konudur. Şimdi, kendi görevlerinizi yönetmenin yanı sıra, tüm ekibinizi yönetmeniz ve sorunlarla uğraşmanız gerekir. Bunların hepsini yapmaya çalışmak, ezici olabilir. Yeni yöneticiler için en iyi tavsiye, kendi takviminizi belirlemek ve çalışanlarınıza takviminizin işleyişini anlatmanız olacaktır. Böylelikle sizin zamanınızı ne zaman almaları gerektiğini bilirler.

Belirsiz İletişim

Çalışanlardan saygıyı kaybetmenin en kolay yollarından biri iletişiminizde tutarsız olmaktır. Tutarsız iletişimi düzeltmek nispeten kolaydır, ancak belirsiz iletişim daha da büyük bir sorun olabilir. Bu nedenle daima net olun ve çalışanlarınıza sözlerinizin arkasında durduğunuzu göstermekten kaçınmayın.

Ekibi Tanımamak

Akıllı bir yönetici, başarısının anahtarının ekibini olabildiğince üretken hale getirmek olduğunu anlayacaktır . Herkes farklıdır, farklı dikkat seviyeleri gerektirir ve farklı şekillerde çalışır.

Bir yönetici olarak yapmanız gereken şey, herkes için iyi bir ortam yaratmaktır. Bazı insanlar sonradan çalışmayı sever ya da bazıları yalnız kalmaktan hoşlanır. Bunu gözlemlemeli ve üretkenlik için buna göre düzenleme yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.