Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

İş Yerinde Kötü Bir Günü Kurtarmak

İş Yerinde Kötü Bir Günü Kurtarmak

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-06-01
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Hepimizin kötü günleri var. Ancak genellikle yapılan tüm davranışlar gerçekten olduğunuzdan daha kötü bir gün geçirmenize neden oluyor. Hepimiz hata yaparız, ancak önemli olan bir lider olarak kendinizi bu hale getirmenize neden olan durumlarla baş etmektir.

Kötü bir gün geçirmek için kendini kötü bir havaya sokmak oldukça kolaydır. Unutmayın ki algı gerçektir. Kötü bir gün geçirdiğinizi ve daha iyi olamayacağınızı algılarsanız, bu da daha iyi olamayacak kötü bir gününüz olur anlamına gelir.

Kötü bir gün geçirdiğinizde hatırlamanız gereken en önemli şey hızlı bir şekilde iyileşmeniz gerektiğidir, aksi halde daha da derinlemesine bir düşüş içerisine girersiniz. İş yerinde kötü bir gün geçirirken yapabileceğiniz birkaç iş var.

Yürüyüşe Çıkmak

Mümkün olan en kısa sürede ofisten çıkın ve aklınızı boşaltmak için güzel bir yürüyüş yapın. Bunun sizi nasıl rahat hissettireceğini bilemezsiniz.  Bu sizi sakinleştirecek ve bu sorunun tomurcuklanmaması için yardımcı olacaktır.

Egzersiz

Birçok şirket yakınında veya aynı binada bulunan bir spor salonuna sahiptir. Mümkünse hemen egzersize gidin. Değilse, o zaman günün sonunda bir egzersiz harika bir fikirdir.  Bir çalışmaya göre , sadece 20 dakika egzersiz, ruh halinizde 12 saate kadar sürebilecek bir iyileşmeye neden olabilir.

Bir Yere Yaz

Sorunlarınızı yazmak iyi bir terapi yöntemidir.  Zor bir gün geçiriyorsanız ve aklınızda çok düşünceniz varsa, kendinize bir e-posta göndermek gibi basit bir şey yapabilir veya yalnızca düşüncelerinizi yazmaya başlayabilirsiniz.

Çok Çaba Gerektirmeyen Görevler Yapın

Kötü huylar içinde olduğunuzda ve aklında çok şey varsa, iyi bir fikir, e-postalara yanıt vermek gibi çaba gerektirmeyen veya çok fazla beyin gücü gerektirmeyen bir şey yapmaktır. Müzik dinleyebileceğiniz ve yalnızca günün geçmesine izin verebileceğiniz bir takım tekrarlayan görevler yapmak iyi gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir