Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

İşlevsiz Bir Ekibin 5 Özelliği

İşlevsiz Bir Ekibin 5 Özelliği

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2018-03-09
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Her yönetici, iş yerinde olumlu bir kültür geliştirmeye çalışır. Bununla birlikte, bunu yapmak kolay değildir. Her çalışan eşsiz ve farklıdır. Bu bazen ekip üyeleri arasında sorunlar yaratır ve ortak bir hedef doğrultusunda çalışmalarını engeller. Bu durum derhal ele alınmazsa, işlev bozukluğuna neden olabilir ve ekibin genel verimliliğini etkileyebilir. Yöneticilerin de hiç uğraşmak istemediği durumlardan biri budur. Bununla birlikte, işlevsiz ekiplerle uğraşmak, çok yaygın bir sorundur. İşlevsiz bir ekibin ortaya çıkmaması, işlerin aksamaması adına Hukuk Programlarını kullanarak çalışanlarınızın işlerini kolaylaştırabilirsiniz.

Bir yönetici olarak takımınızın nasıl bir noktada olduğunu öğrenmek istiyorsanız işlevsiz bir takımın 5 özelliğini inceleyebilirsiniz.

Güven Eksikliği

İşlevsiz bir ekibin üyeleri açıklıktan yoksundur ve sürekli yanılma konusunda endişelidirler. Güven eksikliği kararlarını önler. Aynı zamanda takım üyeleri için karar vermeyi zorlaştırmaktadır.

Takım Üyeleri Çatışmadan Korkuyor

İşlevsel olmayan ekipler, çatışmadan o kadar korkarlar ki, yapay uyum içinde daha rahat çalışmaya alışmışlardır. Bu takım üyeleri, sağlıklı çatışmanın büyük sonuçlar üretmek için gerekli olduğunu bilmiyor olabilirler.

Takım Sonuçlara Odaklanmada Zorlanıyor

İşlevsiz bir ekibin en büyük belirtisi, ekip üyelerinin kendi ihtiyaçlarını takımın ortak amaçlarından öne koymasıdır. Onlara göre, egolar, kişisel gelişim ve tanınma, ortak hedefleri gerçekleştirmek için bir takım olarak birlikte çalışmaktan daha önemlidir.

Ekip Üyeleri Hesap Vermekten Yoksun

İşlevsiz bir takımın bir başka özelliği de hesap vermekten yoksun olmalarıdır. İnsanlar hesap vermekten yoksun olduklarında takım hedeflerini kaybederler.

Bu gibi bir durumda ekibin performansını etkileyen işlevsel olmayan özelliklerin belirlenmesi ve derhal düzeltmek için önlemler alınması, daha uyumlu bir ekip oluşturmanıza yardımcı olabilir. Yukarıda bahsedilen işaretlerden muzdaripseniz harekete geçme vaktiniz gelmiş demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir