Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

İyi Bir Yöneticide Verimli Çalışma İçin Olması Gereken Özellikler

İyi Bir Yöneticide Verimli Çalışma İçin Olması Gereken Özellikler

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2018-03-08
Güncelleme Tarihi: 2022-11-20

İyi bir yönetici, öngörü, performans ve karakter dengesini görmekte ustadır. Aynı zamanda iyi bir yönetici vizyonu, cesareti, dürüstlüğü, alçak gönüllülüğü stratejik planlama ve ekipler arasındaki işbirliğini dengelemek için kullanma becerisine sahiptir. İyi bir yöneticide olması gereken özellikler bulunursa o zaman gerçekten verimli bir çalışmadan söz edilebilir. Bu özellikler ise şunlardır;

Vizyon

Büyük yöneticilerin vizyonu vardır ve bu nedenle de geleceği görebilirler. İyi yöneticilerin nereye gidecekleri ve neler gerçekleştirmeye çalıştıklarına ilişkin net, heyecan verici bir fikri vardır. Bu kalite onları diğerlerinden ayırır.

Cesaret

İyi bir yöneticinin en önemli niteliklerinden biri de cesarettir. Cesarete sahip olmak, başarı garantisi olmaksızın hedeflerinize ulaşmanız için risk almak istediğiniz anlamına gelir. Hayatta veya işte bir kesinlik olmadığı için, yaptığınız her hareket bir tür risk oluşturmaktadır.

Alçak Gönüllülük

Başarılı bir yönetici güçlü ve kararlı fakat aynı zamanda mütevazı olandır. Alçakgönüllülük, zayıf veya kendinizden emin olmadığınız anlamına gelmez. Bu, kendinizi tehdit altında hissetmeden başkalarının değerini tanımak için kendine güvenen bir kişi olduğunuz anlamına gelir. Bu, iyi yöneticilerin daha nadir özelliklerinden biridir.

Stratejik Planlama

Büyük bir yönetici stratejik  planlamada seçkin kişidir.  Endüstrinin ve pazarların nereye gittiğini önceden tahmin eden başarılı yöneticiler, öngörme becerisine sahiptirler. Bu yöneticiler, rakiplerinden çok önceden eğilimleri tahmin etme yeteneğine sahiptir.

İşbirliği

Herkesin çalışması ve bir araya gelme yeteneği başarınız için gereklidir. Yöneticilik, insanların sizin için çalışacak hale gelmesidir. İnsanlarınızın yüzde yirmisi, sonuçlarınızın yüzde 80’ine katkıda bulunuyor. Bu kişileri seçme ve onlarla günlük olarak iyi çalışabilme yeteneği, projelerinizin düzgün sonuç vermesi için gereklidir. İyi bir yöneticide işbirliği mutlaka olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir