Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

İyi Bir Yöneticinin Kendini Motive Etme Yolları

İyi Bir Yöneticinin Kendini Motive Etme Yolları

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2018-03-09
Güncelleme Tarihi: 2018-03-09

İnsanların sadece yaklaşık %2’si denetim olmadan çalışabilir. Bu insanları lider olarak adlandırırız. Bu, sizin için olması gereken ve sizin karar verdiğiniz kişi olduğunuz anlamına gelir. Bu nedenle kendiniz nasıl motive edebileceğinizi öğrenmelisiniz.

Çıtayı Yüksekte Tutmak

Başkaları için bir rol modeli olarak kendinizi görün. Çıtayı sürekli kendiniz için daha yükseğe koymalısınız. Kendi çalışmanız ve davranışınız için belirlediğiniz standartlar başkasının sizin için belirleyebileceğinden daha yüksek olmalıdır. Biraz erken başlamak, biraz daha çalışmak için kendinizle bir plan yapın.

Kişiliğinizin çekirdeğini oluşturan benlik saygısı, liderlik için çok önemlidir. Yaptığınız her şeye ya da yapmadığınız her şeye itibar edin. İyi haber, elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığınızda kendinizi daha iyi hissedeceğinizi bilmektedir.

Ertelemeyi Durdurun

Ertelemeyi bırakmanın en iyi yollarından biri,  en önemli işlerinizi yapmak için yalnızca bir gününüz olduğunu düşünerek çalışmaktır. Sürekli ertelemek motivasyonu etkiler ve yaratıcılığa engel olur. Bu nedenle ertesi gün bir tatile çıkacağınızı düşünün ve en önemli işlerinizi tamamlamanın gururunu yaşayın.

İyi Bir Liderin Niteliklerini Öğrenin

Başarılı insanlar yüksek seviyelerde performans göstermeleri için sürekli olarak kendilerine baskı uygularlar. Başarısız olan kişilerin başkaları tarafından eğitilmesi, denetlenmesi ve baskı altına alınması gerekir. Kendinize baskı uygulayarak, her zamankinden daha hızlı ve daha iyi görevler başarırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir