Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Lider Gibi Düşünmek

Lider Gibi Düşünmek

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-12-01
Güncelleme Tarihi: 2021-07-08

Liderler Nasıl Düşünür?

Bir liderin aklı sürekli hareket halindedir. Her liderin göz önünde bulundurması gereken, bu hareketin değerli bir şey üretip üretmediğidir. Ne de olsa, etkinlik başarıya eşit değildir. Peki nasıl bir lider gibi düşünürsünüz?

Liderler Büyük Düşünür

Hiçbir şey küçük düşünme kadar lidere zarar veremez. Bir lider için yaratıcılık ve vizyonla ilerlemek çok önemlidir. Sebep basittir: herkes düşüncelerini konuşmaya çalışacak. Ve bu iyidir ekibinizde size meydan okuyacak ve sizi ele geçirecek olan insanlara ihtiyacınız var. Ama bu, üzerinde durduğunuz fikirlerin çok küçük olmaması için büyük düşünmenin sizin işiniz olduğu anlamına gelir.

Liderler Önce Başkalarını Düşünür

Liderlik başkalarına hizmet etmekle ilgilidir. Bu, liderlerin diğer insanları düşüncelerinde bir öncelik haline getirmesi gerektiği anlamına gelir. Liderler başkaları için daha fazlasını istiyor. Liderler sadece strateji ve vizyon açısından değil, çevrenizdeki insanlarda potansiyel ve yetenek görmek açısından da diğerlerinden daha fazlasını görür.

Bu nedenle, liderlerin diğerlerinden daha önce düşünmesi ve süreçteki diğerleri hakkında çok düşünmesi doğaldır. İnsanlarınızı nasıl geliştireceğinizi düşünmeli ve onları kendi kendilerini büyütmeye teşvik etmelisiniz.

Verimli bir çalışma ortamı yaratın

Hangi kişilerin liderlik potansiyeli olduğunu ve bunu kuruluşunuz içinde nasıl geliştirebileceğinizi düşünmelisiniz. Hangi insanların sorunları çözdüğünü, inisiyatif aldığını ve göreve değer kattığını düşünmelisiniz, böylece daha hızlı hareket edebilir, daha ileri gidebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

İnsanlara lider olarak değer katmanın başka yollarını da düşünmelisin. Çünkü diğer insanlar olmadan, lider değilsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir