Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Lider Olarak Güven Oluşturmanın 3 Sırrı

Lider Olarak Güven Oluşturmanın 3 Sırrı

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2018-03-09
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Yönetici ve çalışanınki de dahil olmak üzere her iyi ilişkinin kökünde güven bulunmaktadır. Çalışanlarınız size güveniyorsa ve yaptıklarınızla dürüstçe en iyi şekilde ilgileniyorlarsa çok motive ve başarılı bir ekibinizin olması mümkündür.

Güven eksik olduğunda, çalışanlar işlerinde sorun yaşar. İş yerinde güveni güvence altına almak, herkesin doğru nedenlerden ötürü orada olduğunu hissetmesine, ve  ortak hedeflere yönelik çalışmaya neden olur. Güven ilişkide olmazsa durum daha  da kötüleşir ve iletişim sona erer.

Güven, pasif saldırganlık gibi üretken olmayan özelliklerden kaçınmaya yardımcı olan ekibinizde düşmanlığın önlenmesine yardımcı olur.

Güven, çalışanların daha fazla değişimi kabul etmesine yardımcı olur.

Güven, çalışanların olumsuz geri bildirimlere daha fazla alışmalarına yardımcı olur . Güven , ekibinizi motive etmeye yardımcı olur .

Güven, çalışanların fikirlerini paylaşmaları konusunda rahat hissetmelerine yardımcı olur.

Bir Lider Olarak Güven Oluşturma

Tutkuya Katıl

Çalışanlarınızın yaptıklarıyla ilgili tutkulu olmasını ve mükemmel iş üretmesini isterseniz, aynı şeyi yapmanız gerekir. Doğru sebeplerden dolayı orada olduğunuza ve şirketin genelini önemsediğine inanmanız gerekir.

Tutku sergilediğinizde, kendinizi şirket misyonu ve değerleri ile aynı hizaya getiriyorsunuz, ki bu, ekip içindeki niyetlerinizin doğru bir ifadesi.

Bilginizi Paylaşın

Endüstriniz ya da ürününüz hakkında bilgili olmak, ekibinize güven duygusu uyandırır. Çalışanlar, işin tüm faaliyetlerinde derin bir uzmanlıkla yola çıkarak çalışmış insanlar tarafından yönlendirildiğinde çok daha mutlu olurlar.

Ne dediğinizi bildiğinizi öğrendikten sonra, soruları için size dönme konusunda daha rahat olurlar.

Sözlerinizi Tutun

Sahte vaatlerde bulunmak, sadece bir kez bile olsa, kurtarması zor durumlar yaratabilir, çünkü dediğimiz gibi, güven, kazanılmamalı, satın alınmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir