Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Liderlerin Kaçınması Gereken 2 Durum

Liderlerin Kaçınması Gereken 2 Durum

Liderlik söz konusu olduğunda, her liderin kaçınması gereken iki şey vardır;

Cehalet ve Kibir

Bunlar, bir liderin benimseyebileceği en kötü durumlardan ikisidir ve her ikisi de herhangi bir lider ve herhangi bir takım için yıkıcı sonuçlara sahiptir. Onları bu kadar yıkıcı yapan, liderin kasıtlı seçimleridir.

Cehalet, öğrenmenizi sınırlamaya yönelik kasıtlı bir karardan kaynaklanır. Yeni kitapları görmezden gelmek, konferanslardan ve eğitimden kaçınmak veya ekibinizdeki kişilerin bakış açılarını ve görüşlerini reddetmek bir seçimdir. Bazı liderler cehaletleriyle ilgili açık sözlü olsalar da birçok lider, sadece gelişmemeyi seçerek cehaleti sessizce seçiyor.

Kibir, cahil kalma kararından kaynaklanır. Büyümenizi sınırlandırma ve sınırlamalarınızdan dolayı kendinizi bir şekilde herkesten daha iyi ilan etme seçimini ikiye katlıyor. Liderler, başkalarına nasıl daha iyi olacaklarını söylerken verimsiz veya etkisiz uygulamalara devam etmeyi seçtiğinde, bu kibirin fazlalığını gösterir.

Cehalet ve kibir için panzehir, kişisel gelişim için meraklı ve alçakgönüllü olmaktır. Kasıtlı olarak meraklı liderler yeni bilgiler arar, bu da yeni görüşlere yol açar.

İşletmelerimizdeki veya ekiplerimizdeki büyüme her zaman kişisel olarak lider olarak yaşadığımız büyümeye bağlı olacaktır. Bu durumu görmezden gelen lider için ciddi sonuçları vardır.

Cehaletten kaçının, kibirli olmayın ve bu kararlar konusunda gelişen her şeyi görün. Gelişen insanlar insanları geliştirir ve sağlıklı işler yapar! İşletmenizi veya ekibinizi bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız, önce kendinizi geliştirmekle başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir