Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Liderliği Tanımlamanın 4 Yolu

Liderliği Tanımlamanın 4 Yolu

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-01-14
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Liderlik her şirket için kritiktir. Çalışanlar bakmak, öğrenmek ve gelişmek için birine ihtiyaç duyarlar. Her liderin kendi stili ve stratejisi vardır. Ayrıca, liderlik tarzları ve yöntemleri dış etkiler ve kişisel zorluklar nedeniyle farklılık göstermektedir.

Liderlik herkese özgü olsa da, terimi tanımlamanın bazı yaygın yolları vardır. Ekonomiye göre liderlik şunları içeriyor:

Belirleyicilik 

Farkında  olma 

Odak 

Hesap verebilirlik

Empati

Güven 

İyimserlik 

Dürüstlük

İlham

Daha spesifik olarak, liderler uymak için benzer hedefleri ve standartları paylaşırlar. İyi liderlerin başarıya ulaşmasının dört yolu vardır:

Ekiplerini denetlerken gerçek bir lider inisiyatif alır ve çalışanlarına verimli ve bağımsız bir şekilde performans göstermeleri için güvenir. Bir şirket olumlu bir kültüre sahip olduğunda, çalışanlar işlerinde daha motive olur ve güvenir. Bir lider olarak, hedefler oluşturmak, yenilik yapmak, motive etmek ve güvenmek sizin sorumluluğunuzdadır.

İyi liderler, şirketlerinin başarılı olmasını ister. Her çalışanın anlayabilmesi için zaman ayırır, böylece kişisel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olurlar. Bu, işçilerin başarılı olması için gereken araçları sağlamayı, işler doğru gittiğinde övgü ve işlerin yanlış gittiği zaman sorumluluk almayı da içerir. 

İşletmeler iniş ve çıkışlarla karşı karşıya kalırlar. İyi bir lider, duygularını özellikle zor durumlarda kontrol altında tutabilir. Yine de, liderlerin zorlu zamanlar boyunca bir takıma rehberlik etmesi, onları cesaretlendirmesi ve yol boyunca olumlu olmaları önemlidir. 

Liderler yalnız kalamazlar ve yalnız kalmamalıdırlar. Bir şirketin sadece etkili bir kişiye ihtiyacı yoktur. Liderler, hareket halindeyken daha fazla lider geliştirmek isterler. Büyük liderler, şirket misyonunu yürütmek ve her bir çalışanına dokunan bir amaç duygusu aşılamak için güvendikleri diğer büyük liderleri işe alıyor ve onlara ilham veriyorlar. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir