Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Ofiste Hijyen: Mikropların Ofiste En Sevdiği Noktalar

Ofiste Hijyen: Mikropların Ofiste En Sevdiği Noktalar

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2020-04-09
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Son günlerde ofiste hijyen Corona virüsü nedeniyle çok daha dikkat edilen bir konu haline gelmiştir. Mikropların ofiste en sevdiği noktalar düzenli olarak dezenfekte edilerek, virüsün yayılması minimum seviyeye düşürülmeye çalışılmaktadır.

Günümüz şartlarında en ideal yöntem uzaktan çalışma modeli olduğu için birçok firma T-HOS gibi saygın firmalardan destek alarak, home office çalışma koşullarını en iyi şekilde oluşturur. Bununla birlikte bazı durumlarda ofis çalışması zorunlu hale gelir. Böyle zamanlarda ofiste tüm gününü geçiren çalışanların sağlık açısından hijyene büyük önem vermesi ve özellikle belirli alanları düzenli olarak temizlemesi gerekir.

Masa Temizliğine Özen Gösterin

Yapılan araştırmalara göre mikropların en sevdiği yerlerin başında masalar gelir. Ofislerde en çok mikroorganizmayı üzerinde barındıran masalar, tuvaletlerle karşılaştırıldığında 7 kat daha kirlidir ve hijyen açısından tehlikelidir. Bu nedenle gün içerisinde sıklıkla masaların dezenfekte edilmesi gerekir. Aksi halde başta Corona olmak üzere, birçok virüsün çalışanlara bulaşması kaçınılmaz hale gelir.

Masa silinirken, masanın üzerinde yer alan telefon, bilgisayar, klavye, mouse gibi bütün eşyaların da temizlenmesi önemlidir. Temizlik için antibakteriyel özellikte ıslak mendilleri kullanabilirsiniz.

 ofiste-hijyen-mikroplarin-ofiste-en-sevdigi-noktalar2.jpg

Buzdolabının İçini Düzenli Olarak Temizleyin

Günümüzde hemen hemen her ofiste buzdolabı mevcuttur ve çalışanlar tarafından ortak olarak kullanılır. Genellikle temizlik açısından göz ardı edilen buzdolabı, içerisinde yemek barındırdığı için aslında oldukça dikkat gerektiren bir eşyadır. Bozulmuş yiyeceklerin hemen buzdolabından atılması ve içinin belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Bu sayede buzdolabına yerleştirdiğiniz gıdaları güvenle tüketebilirsiniz.

Kullandığınız Kupalar ve Bardaklara Dikkat Edin

Ofislerin vazgeçilmezi olan kupalar ve bardaklar, en çok kullanılan eşyalar arasındadır ve hijyen açısından en çok dikkat edilmesi gereken malzemelerdendir. Düzenli olarak çay, kahve ve su için kullanılan bardakların doğru şekilde temizlenmesi önemlidir. Özellikle bakteri üremesini önlemek için bardaklarda ve kupalarda sıvı birikimine izin vermemek gerekir. Aksi takdirde bu bakterilerin çalışanlara bulaşması kaçınılmaz olur.

Kapı Kollarını Dezenfekte Edin

Ofise gelen herkesin dokunduğu kapı kolları virüslerin bulaştığı başlıca alanlardan biridir. Bu nedenle düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerekir. Özellikle Corona virüsünden korunmak için bu dezenfekte işleminin yarım saatte bir yapılması büyük bir gerekliliktir.

Ortak Kullanım Alanlarını Temiz Tutun

Ofislerde ortak kullanılan alanlar varsa, mesela bekleme salonları veya toplantı salonları gibi yerlerin hijyenine çok önem verilmelidir. Bekleme salonlarındaki sandalye ve koltuklar çok kullanıldığı için sıklıkla temizlenmesi önemlidir.

Tuvalet ve Lavaboları Sürekli Dezenfekte Edilmelidir

Tuvaletler özellikle bu amaçla üretilmiş özel temizlik maddeleri ile temizlenmesi gereklidir. Bu yerler gün içerisinde periyodik olarak temizlenmesi hijyen açısından olmazsa olmaz bir kuraldır.

Günümüzde yaşanan koşullar sebebi ile uzaktan yani evden çalışma modeli sıklıkla uygulanan bir çalışma stili olmuştur. Ancak bu sistemin etkin işlemesi için uygun alt yapı gerekir. T-HOS büro otomasyonu ile ofisinizi evinizin güvenli ortamından kolaylıkla yönetebilirsiniz. Sadece işinizi değil, ekibinizi de yönetip yönlendirebilirsiniz. Evden çalışma ile ilgili daha fazla bilgi isterseniz de “Büro Otomasyonu ile Büronuzu Evinize Taşıyın Uzaktan Rahat Çalışın” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir