Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Para Yeterli Değil: Çalışanlarınızı Motive Etmek İçin 4 Yol

Para Yeterli Değil: Çalışanlarınızı Motive Etmek İçin 4 Yol

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-06-17
Güncelleme Tarihi: 2022-11-30

İyi bir maaş, çalışanların kalplerine giden yol gibi görünebilir. Ancak, tek motivasyon yolunuz olmamalıdır. İşyeri ortamı çalışanın gelişebileceği koşullara uymuyorsa, en iyi çalışanlarınızı uzun süre elinizde tutmanız mümkün değildir. Çalışanlarınızı motive etmek için şu yolları kullanabilirsiniz:

Güvenilir ilişkileri teşvik edin

Bir lider olarak, çalışanlarınızla ilişkilerine odaklanmalısınız. Güven ve saygıyı zorla alamazsınız, ancak bu standartları destekleyen bir ortamı besleyebilirsiniz.

Günümüzde çoğu insan saatlerinin çoğunu işte geçirdiğinden beri, prososyal bir işyerini destekleyen işverenler faydalardan yararlanabilirler. Bu, uzun vadede performansın artması anlamına gelmektedir.  Bunu yapmanın yolu, işverenlerinizle olduğu gibi çalışanlarla da aynı şekilde iletişim kurarak, kaliteli işlerin ortaya çıkmasını sağlamaktır.

Çalışanların amaç bulmalarına yardımcı olun

Çalışanlarınıza ne kadar para teklif ederseniz edin, olmayan ilhamı tetikleyemezsiniz. Çalışanları tutkuları konusunda motive etmenin tek yolu, kendileri için anlamlı hissettiren çalışmaları üretmektir.

Zorlu çalışmalara şans verin

İşin anlamlı olması gerektiği gibi, zor da olmalı. Çalışanlar, zor işleri üstlenme fırsatı bulunmadığını düşünmemeli. Bir proje için zaman harcamak, kendilerini daha değerli ve tatmin hissetmelerine yardımcı olacaktır.

Çalışanlara yetki verin

Çalışanlar işe yaramadıklarını düşünüyorsa bilinçli bir karar olsun ya da olmasın, en iyi çalışmalarını yapmazlar. Çalışanların kariyerlerinin kontrolünde olduğunu ve ne yaptıklarını söyleyebileceklerini hissetmeleri gerekir. Bu, güven yaratır ve profesyonel büyümeyi teşvik eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir