Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Pomodoro Tekniği: Daha Verimli Nasıl Çalışabilirsin Öğren

Pomodoro Tekniği: Daha Verimli Nasıl Çalışabilirsin Öğren

Çok daha verimli bir çalışma için günümüzde pek çok araştırma yapmaktadır. Yapılan bu araştırmalar sonucunda birçok etkili yöntem ortaya çıkarılır. Pomodoro tekniği de dikkat süresini uzatan ve motivasyonu artıran en popüler yöntemler arasında yer almaktadır.

1992 yılından bu yana aktif olarak kullanılan tekniğe başlamadan önce hangi konuda çalışacağınızı ve çalışma zamanına karar vermeniz gerekir. Böylece nasıl çok daha verimli çalışabileceğinizi anlatabiliriz.

Pomodoro Tekniği Nedir, Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Yaklaşık 30 sene önce Francesco Cirillo tarafından oluşturulan Pomodoro tekniğinde, 25 dakikalık bir çalışma sürecine sahip olursunuz. Ardından 5 dakikalık bir mola verirsiniz ve sonrasında tekrar 25 dakika çalışma aşamasına geçersiniz. Bu çalışma döngüsü bu şekilde devam eder.

Toplam 30 dakikalık süreçler halinde gerçekleştirilen Pomodoro çalışma tekniği, size çok çeşitli avantajlar sunar. Böylece çok daha verimli bir çalışma gerçekleştirir ve performansınızı maksimum seviyeye çıkarırsınız.

Genel olarak uzun çalışma süreçleri pek çok farklı etken nedeniyle sıklıkla bölünür. Bu başarılı teknik sayesinde dış etkenler etkisiz hale getirilir ve çalıştığınız 25 dakikalık süreçlerde çalışmanız gereken konulara tam anlamıyla odaklanma imkânına sahip olursunuz.

 pomodoro-teknigi-daha-verimli-nasil-calisabilirsin-ogren2

Pomodoro Tekniği Sürecinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çalışırken odaklanmanıza yardımcı olan ve çok daha verimli sonuçlar elde etmenize olanak sağlayan Pomodoro tekniğini gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken pek çok husus vardır. Bunların başında ise şunlar gelir:

  • 25 dakikalık aktif çalışma sürecinde kesinlikle başka konularla ilgilenmemelisiniz.
  • 5 dakikalık molalarda ise çalıştığınız konuyla ilgili düşünmemeniz gerekir.
  • Çalışacağınız konu için kaç tane 30 dakikalık Pomodoro tekniği sürecine ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz.
  • 25 ve 5 dakikalık süreçlerde karışıklık olmaması için zamanlayıcı ile birlikte çalışmanız önemlidir.
  • Bu teknik sayesinde 5 dakikalık mola süreleri dahil olmak üzere 8 saat boyunca verimli çalışabilirsiniz. Bunun farkında olarak çalışma zamanınızı düzenlemelisiniz.
  • 25 dakikalık çalışma sürelerinde tam olarak odaklanabilmeniz için çevrenizdeki kişileri bilgilendirmeli ve sizi rahatsız etmemeleri konusunda onları uyarmalısınız. Aksi takdirde mesaj, arama, çevrimiçi bildirimi gibi haberleşme kanalları nedeniyle çalışmanız bölünebilir ve odaklanma konusunda problemler yaşayabilirsiniz.
  • Yaptığınız çalışma planı herhangi bir nedenle bozulduğunda, planı bozan etkenler belirlenmeli ve sonraki planlarınızın bozulmaması için gerekli önlemleri almalısınız.

Günümüzde evden /uzaktan çalışmanın çok yoğun şekilde kullanılması bu ve bunun gibi tekniklerinin önemini daha da göstermiştir. T-HOS hukuk programları uzun süredir uzaktan çalışmaya imkan veren sistem ve teknolojiler ile hizmet sunmaktadır. Ofisinizi ve işlerinizi, evinizin rahat ortamından kontrol edebilir ve ekip arkadaşlarınızla ortak bir platformda çalışabilirsiniz. İyi bir alt yapı ve internet bağlantısı istediğiniz yerden rahat ve verimli çalışma imkanı sunar. Uzaktan bağlantı ile ilgili merak ettiğiniz konular varsa da “Uzaktan Şirketinize Bağlanmanın En Güvenli Ve Kolay Yolu” yazımız size yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.