Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Sevilen Bir Lider Olmak, Yöneticileri Nasıl Etkiliyor?

Sevilen Bir Lider Olmak, Yöneticileri Nasıl Etkiliyor?

Liderlerin yaklaşımlarının çalışanlar üzerindeki olumlu etkilerinden daha önceki yazılarımızda sıkça bahsettik. Peki bir lider çalışanlarının taleplerine cevap verecek şekilde adaletli, güvenilir, dürüst ve destekleyici olması sevilmesini sağlarken lider bu durumdan nasıl etkileniyor. Sevilen bir lider olmak yöneticinin davranışlarını ve çalışanlarıyla ilişkisini nasıl etkiliyor.

Çalışanların yöneticilerinin desteklerine ihtiyacı olduğu kadar tabi ki yöneticilerin de çalışanlarının güvenini ve desteğini görmeye ihtiyaç duydukları anlar oluyor. Çalışanlar, yöneticileri tarafından takdir görmek, fark edilmek, yeri geldiğinde korunduğunu hissetmek istiyor. Yöneticilerimizi her zaman her yönden kendimizden daha güçlü görsek de onların da her birey gibi emeklerinin karşılığını aldıklarını görmeye ihtiyaç duyduklarının farkında olmak gerekir. Yöneticiler de çalışanlar kadar ortamdan etkileniyor ve sevildiklerini hissettikleri bir ortamda herkes gibi daha rahat ediyorlar. Çalışanların olduğu kadar, yöneticilerin de mutlu huzurlu bir çalışma ortamına ihtiyaçları vardır. Sevilen, sevildiğinin farkında olan yöneticilerin de iş yapış şekilleri tabi ki etkileniyor.

Sevilen yöneticiler çalışma ortamlarında daha sevgi dolu, korumacı ve cana yakın olurlar. Aslında kısacası karşılıklı olarak gelişen bu ilişkide çalışanlar nasıl yaptıkları işin karşılığını almak, takdir edilmek istiyorlarsa yöneticiler de verdikleri emeğin karşılığını görmek ister. Böylece daha rahat olan yöneticiler, çalışanlarıyla kolay iletişim kurabilir ve çalışanlarını daha çok sahiplenir. Sevilen liderler de çalışanlarının desteğini arkasında hisseder, onlara güvenir ve içi daha rahattır. Bu sayede yöneticiler güven duyduğu çalışanlarına iş baskısı yapma ihtiyacı duymaz.

Yani diyebiliriz ki, çalışanlar da yöneticiler de sevgi ve saygının olduğu ortamda daha mutlu oluyor ve bu mutluluk işe verimli çalışmayla yansıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.