Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Sevmediğiniz Bir Kişiyi Nasıl Yönetirsiniz?

Sevmediğiniz Bir Kişiyi Nasıl Yönetirsiniz?

Herhangi bir liderlik pozisyonunda, özellikle sevmediğiniz insanlarla uğraşmak ve yönetmek zorundasınız. Ekip üyelerine kişisel ve profesyonel düzeyde bağlanmak harika, ancak bir takımın sadece arkadaş olduğunu düşündüğünüz kişilerden oluşması sağlıksızdır. 

Bu kişiyi sevmemenize sebep olan şey nedir? Sana birisini m, hatırlatıyor? İletişim kurma yolu bu mu? Ya da başka bir kişisel önyargı? Bu noktaları bulmak, sizi gerçekten rahatsız eden şeyleri gerçekleştirmenize yardımcı olacak ve ardından davranışınızı buna göre ayarlamanızı sağlayacaktır.

Sevmediğiniz çalışanlarla zaman geçirmek önemlidir. Bu yapmak istediğiniz en son şey gibi görünebilir, ancak hoşunuza giden biriyle çalışmak yerine sorununuzun olduğu kişi ile çalışmak, kendi sorunlarınızda çalışırken kendi bakış açınızla görmenize yardımcı olacaktır. 

Bu kişiyi bir sebepten dolayı işe aldınız ve standartlarınıza uymuyorlarsa, sizinle çalışmayacaklar. Bu nedenle, bu kişinin iyi yanlarına ve ekibinizi daha iyi hale getirmeye nasıl yardımcı olacağına dair düşünün.  Bu sayede daha büyük bir iş yüküne ihtiyaç duyup duymadıklarını, veya becerilerine daha iyi uyacak bir pozisyona getirilip getirilemeyeceğini görebilirsiniz.

Bir çalışanın sahip olduğu herhangi bir sorunun, adil bir inceleme yapma yolunda gitmemesi son derece önemlidir. Herkes için kullandığınız aynı standartları uyguladığınızdan emin olun. Tarafsız kalmayı başaramazsanız, çalışanlarının performansına dikkat çekmek için çalışmalarına aşina olan başka bir yöneticiye danışın.

Mutlaka sevmediğiniz insanlarla çalışmak kötü bir şey değildir. Çoğu zaman insanları çok fazla sevmek, onları çok az sevmekten daha fazla engeldir. Farklı bakış açılarına sahip olmak, bir takımın sağlıklı olmasına yardımcı olur, yeni iç görüler sağlar ve çalışmanın durgunlaşmasını engeller. Ayrıca, sorun yaşadıklarınız sık sık takım veya organizasyonun kötü kararlar vermesini engellemeye yardımcı olanlar olabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir