Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Türk Yöneticilerin Ekonomik Belirsizliklerle Mücadele Becerisi Dünyanın Her Yerinde Tercih Edilmelerini Sağlıyor

Türk Yöneticilerin Ekonomik Belirsizliklerle Mücadele Becerisi Dünyanın Her Yerinde Tercih Edilmelerini Sağlıyor

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2018-05-21
Güncelleme Tarihi: 2022-11-20

Her şirket bünyesinde çalışan yöneticinin yöneticiye güvenmek acil durumlarda ve olası krizlerde üstesinden gelebileceğine inandığı bir kişiye emanet etmek istiyor. Türk yöneticilerin ünü ise gittikçe artıyor. Buna bağlı olarak da uluslararası şirketlerin Türkiye dışındaki ofislerine yönetici olarak atanan, hatta farklı bölgeleri yöneten Türklerin sayısı da her geçen gün çoğalıyor. Bunda Türk yöneticilerin deneyim ve bilgilerinin yanı sıra küresel fırsatlarla proaktif olarak ilgilenmelerinin etkisi büyük. Ayrıca Türkiye pazarında ekonomik dalgalanmaların olması Türk yöneticilerin deneyimlerinin artmasına katkı sağlıyor.

Türk yöneticiler krizlerin yönetilmesinde kazandıkları tecrübelerle dünyada oldukça başarılı oluyor. Özellikle Avrupa ve Amerika’da kriz yönetimi konusunda tecrübe sahibi olmayan yöneticilerin var olması, buralarda ekonomik dalgalanmalarda risk alabilen, girişimci ve kriz yönetiminde deneyimli Türk yöneticiler tercih ediliyor. Bunların yanı sıra tabi ki Türk yöneticilerin kolay adaptasyon yeteneği, iç motivasyonunun yüksekliği ve kültür değişimini iyi yönetiyor olmaları da etkili oluyor.

Ülkemizde ekonomik dalgalanmalar sebebiyle sürekli tetikte ve proaktif olması gereken yöneticiler kendilerini sürekli olarak geliştiriyor. Edindikleri bu tecrübelerle Türk yöneticiler, özellikle gelişmekte olan piyasalarda daha fazla performans sergileme potansiyeline sahip oluyor. Türkiye’de yetişen yöneticiler problemler ve çözümlerine alışkın, kriz çözebilme becerisine sahip ve disiplinli olarak dünyanın her yerinde ihtiyaç duyulan becerilere sahip olarak işlerinin başında oluyorlar.

Globalde popülerleşen Türk yöneticilerinin Ortak Özellikleri

1- Esneklik,
2- İletişim becerisinin yüksek olması,
3- Başarı odaklı olmaları,
4- Adaptasyon yüksekliği,
5- Politik ve ekonomik belirsizlikleri yönetebilme yetkinliği,
6- Teknoloji merakı,
7- İç motivasyonun yüksek olması,
8- Mobil olmak,
9- Farklı kültürlere aşinalık,
10- Sonuç odaklı olmak,
11- Baskı altında yüksek performans gösterme yeteneği.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir