Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Uzaktan Çalışırken Kurum İçi İletişiminizi Nasıl Geliştirirsiniz?

Uzaktan Çalışırken Kurum İçi İletişiminizi Nasıl Geliştirirsiniz?

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2020-04-09
Güncelleme Tarihi: 2022-11-20

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte iş dünyasında da işlerin yapılış yöntemleri değişiklik gösterir. Günümüzde birçok ileri teknolojik ürün sayesinde uzaktan çalışma modeli çok daha avantajlı hale gelmiştir. Buna bir de Corona virüsü gibi küresel çapta riskler de eklenince, firmalar çalışanlarını işyerinde tutmak yerine, home office çalışmalarını tercih ederler.

Bu süreçte firmaların bel kemiği olan kurum içi iletişimin de en iyi şekilde gerçekleştirilmesi hedeflenir. Uzaktan çalışırken kurum içi iletişiminizi geliştirebilmeniz için tümleşik iletişime sahip olmanız gerekir. Böylece doğru bir iletişim ve etkileşim sistemiyle birlikte çalışabilir ve üretkenliğinizi maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz. Tümleşik iletişime sahip olabilmeniz için ise belirli konularda dikkatli davranmanız çok önemlidir.

Diğer Çalışanlarla ve Birimlerle İşbirliği İçerisinde Olun

Uzaktan çalışırken kurum içi iletişim konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız, öncelikle diğer çalışanlarla ve birimlerle işbirliği içerisinde olmanız gerekir. Bu sayede lokasyon farklılıkları ortadan kalkar ve muazzam bir takım çalışması söz konusu olur. Bu noktada tercih edebileceğiniz çok çeşitli işbirliği araçları mevcuttur. Bunların başında ise;

  • Sesli konferans,
  • Ekran paylaşımı,
  • Video aramaları gibi araçlar gelir.

 uzaktan-calisirken-kurum-ici-iletisiminizi-nasil-gelistirirsiniz2

Anlık Mesajlaşma İle Etkin Bir İletişim Yaratın

İletişim araçları içerisinde en çok rağbet görenlerin başında anlık mesajlaşma gelir. Bir nevi sohbet aracı olarak da bilinen bu sistem, uzaktan çalışanların sanal ortamda çevrimiçi sohbet edebilmesini sağlar. Bu sayede mail akışı azalır ve kullanıcılardan hızlı bir geri dönüş alınması sağlanır. Anlık ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanmasını sağlayan bu sistem, iletişimin kalitesini yükseltir ve verimliliğin artmasını sağlar. Fiziksel olarak bambaşka bir konumda olsanız dahi, iş arkadaşlarınızla istediğiniz gibi iletişim kurabilir ve işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Durum Bilgisi Sayesinde Ulaşılabilirliğinizi Kurum İçerisinde Belirtin

Durum bilgisi özelliği sayesinde uzaktan çalışsanız dahi müsait olup olmadığınızı ya da toplantıda, dışarıda gibi statü bilgilerinizi diğer çalışanlarla paylaşabilirsiniz. Bu da işlemlerinizin çok daha hızlı ilerlemesi adına oldukça önemli bir hizmettir. Siz de diğer çalışanların durumlarını görerek, doğru kişiye daha rahat ulaşabilirsiniz. Ayrıca aradığınız kişinin nerede olduğunu durum bilgisine bakarak anlayabilir ve buna göre planlama yapabilirsiniz.

Doğru Otomasyon Programı İle Çalışın

Otomasyon programları, uzaktan çalışmaya en uygun alt yapıları sunarlar. Dokümanlara dijital ortamda ulaşabilir, değiştirebilirsiniz. Mail atabilir, ekibinize görev tanımlaması yapabilirsiniz. Ajanda oluşturabilir ve hatta ekibinizin performansını bile takip edebilirsiniz.

T-HOS hukuk otomasyon programları ile bu alanda çalışanların daha etkin ve verimli çalışmasını sağlamaktadır. Büro otomasyonu kurum içi ilişkiler kadar iş süreçlerini etkin kılmaktadır. Bu konuda daha fazla detay almak isterseniz de “Şirketinizi T-HOS ile Uzaktan Kolayca Yönetin” başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir