Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Uzaktan Çalışmanın İş Yaşamına Etkileri

Uzaktan Çalışmanın İş Yaşamına Etkileri

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2020-04-09
Güncelleme Tarihi: 2022-11-20

Her geçen gün büyük bir hızla yayılan ve dünya genelinde büyük bir tehlike haline gelen COVID-19 virüsünden kaçınmak amacıyla kurumsal firmalar uzaktan çalışma modeline geçiş yapmaya başlamıştır. Evden çalışma modelinin hızla uygulanmaya başlaması ise iş hayatına çok farklı açılardan pek çok etkiye neden olmuştur.

Uzaktan Çalışma Modeli Nedir?

Corona virüs nedeniyle uzaktan çalışma modelini uygulamaya başlayan küresel firmalar, personellerinin evlerinden çalışabilmesi için uygun koşulları yaratıyor. Bu sayede çalışanlar evde ideal bir iş ortamı hazırlanır ve internet bağlantısı, bilgisayar, mobil cihazlar, doküman yönetim sistemi gibi teknolojilerle verimli bir performans için ihtiyaç duyulan her şey tedarik edilir.

Home office olarak da adlandırılan uzaktan çalışma modeli, doğru uygulandığında çok daha verimli bir çalışma sistemi olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle uzmanların görüşüne göre birkaç yıl içerisinde dünya genelindeki işgücünün ortalama % 43’ü uzaktan çalışma modeli ile elde edilecektir. Böylece hem çalışanlar hem de firmalar daha tasarruflu bir iş hayatına adım atacaktır.

Uzaktan Çalışma İle Maksimum Performans ve Yüksek Verimlilik

Düşünülenin aksine evden çalışan kişilerin verimliliği çok daha yüksektir. Şirketlerin uzaktan eğitim modelinden maksimum performans elde edebilmeleri için ihtiyaç duyulan bütün donanımları çalışanlara sunması gerekir. Bu sayede herhangi bir eksiği olmayan çalışan, evindeki ofis ortamında işlemlerini aksatmadan gerçekleştirir. Maliyet avantajı sağlayan bu model, bulut sistemi gibi ileri teknolojik ürünlerle desteklendiğinde, iş süreçlerinin çok daha etkili ve hızlı olmasını sağlar.

 uzaktan-calismanin-is-yasamina-etkileri2.png

Uzaktan Çalışma Modelinin Şirketlere ve Çalışanlara Sunduğu Avantajlar

Doğru uygulandığında uzaktan çalışma modeli hem şirketlere hem de çalışanlara pek çok avantaj sunar. Bunların başlıcaları şu şekildedir:

  • Evde çalışan personellerin varlığı şirketlerin maliyetini düşürür.
  • Uzaktan çalışma modeli işteki verimliliği artırır.
  • Çalışanların işten ayrılma oranı azalır.
  • İşe giriş için gerçekleştirilen işlemler çok daha hızlı ve etkili olur.

Bütün bu avantajları nedeniyle uzaktan çalışma modeli, daha çok iş yükü fazla olan işler için tercih edilir. Çünkü evden çalışan personeller ofistekilere oranla çok daha üretkendir. Bu nedenle firmaların gelecekte uzaktan çalışma modeline ağırlık vereceği ve home office işlerin çok daha popüler hale geleceğine inanılır.

T-HOS, avukatların uzaktan kolay çalışması için iş ve çalışma süreçlerinde kullanacakları hukuk programları sunar. Bu programlar ile istenilen her yerden ve her zaman evrak yönetiminden zaman yönetimine kadar süreçleri kolaylaştıracak işlem yapmak kolay hale geliyor. Uzaktan çalışma ve bu çalışma sistemi ile ilgili yönetmelik hakkında daha fazla bilgi isterseniz de “Uzaktan Çalışma Yönetmeliği Nedir, Kimler Uzaktan Çalışma Hakkına Sahip” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir