Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Uzaktan Çalışmanın Önemi Tüm Dünya’da Arttı

Uzaktan Çalışmanın Önemi Tüm Dünya’da Arttı

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2020-03-17
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Uzaktan Çalışma

Uzaktan çalıma, küresel bir trendden daha fazlasıdır. Uzaktan çalışma aslında gelişmiş bir iş hareketidir. Uzaktan ya da online çalışma, profesyonellerin geleneksel bir ofis ortamı dışında çalışmasına izin veren bir çalışma stilidir. Bu kavram, işin başarılı yürütülmesi için belli bir yerden yapılması gerektiğine dayanır.

Teknolojinin gelişmesi ve küreselleşme ile toplumda “uygun işyeri” olarak görülen yerlerde değişiklikler olmaya başlamıştır. İnsanların uzaktan çalışabileceği çok çeşitli yollar ve imkanlar ortaya çıkmaya başlamıştır.

Küreselleşmenin Ortaya Çıkardığı Yeni Çalışma Stili

Uzaktan çalışmanın getirdiği değişiklikler yavaş olduğu için ilk aşamada bariz bir fark görülmemiştir. Ancak artan popülaritesiyle, nasıl çalıştığınızdan çalışmak için kullandığınız araçlara, nasıl iletişim kurduğunuzdan çalışma saatlerinize kadar birçok konuda yeniden yapılanmaya sebep olmuştur.

Uzaktan çalışma ilk zamanlarda teknolojinin ilerlemesi ile doğru orantılı olarak sıklıkla da bilişim sektöründe kendini göstermiştir. Ancak küreselleşme ve coğrafi engellerin ortadan kalkması yanı sıra teknolojik gelişmeler de farklı sektörlerde de uzaktan çalışmaya yönelen profesyonellerin olmasını sağlamıştır.

Başlarda büyük şehirlerin zorluğundan daha az nüfuslu sayfiye yerlerine kaçan profesyonellerle başlayan bu çalışma stili hiç düşünülmeyen nedenlere bağlı olarak günümüzde hızla yayılmıştır. Daha öncesinde sadece işe gidip gelirken trafikte yaşanan zaman kaybı uzaktan çalışmanın daha çok yayılmasına neden olurken, son dönemde küresel çapta yaşanan Corona Virüs gibi sağlığı direkt etkileyen ve tehdit eden nedenlerle uzaktan çalışmanın yayılma hızı artmıştır. Başta Corona gibi sağlığı şiddetli şekilde tehdit eden nedenler olmak üzere birçok farklı nedenle, devletler bile uzaktan çalışmayı desteklemeye başlamıştır. Mesela şu an birçok ülkede hükümetler, bankalardan online çalışabilirlik durumlarına ait raporlar istemiştir.

Kalabalık ve Sağlık Gibi Konular Uzaktan Çalışmayı Zorunlu Kılıyor

Dünyanın dört bir yanındaki şirketler geleneksel çalışma alanı yerine uzaktan çalışmanın faydalarını kullanarak daha üretken olduklarını da dile getirmektedirler. Teknolojik gelişmeler bu yeni nesil çalışmanın en büyük yardımcısı olmuştur. Uzaktan yani online çalışmayı kolaylaştıran birçok teknolojik uygulamada bu çalışma şeklinin yayılmasını sağlamıştır. Mesela; video konferans yazılım şirketi olan Zoom, video iletişimini daha doğal hale getirmek ve daha iyi kullanıcı deneyimi için çalışmalar yaptığını dile getirmiştir. İletişim yazılımlarından biri olan Slack’de daha verimli olmak için kendini geliştirdiğini söyleyerek, bu sisteme verdikleri desteği göstermiştir.

T-HOS olarak hukuk alanında çalışan avukatların, profesyonellerin uzaktan-online çalışmalarını sağlıyoruz. Uzaktan çalışmanın daha ülkemizde, çok tercih edilmediği zamanlarda dahi online çalışma yapısına yönelik hukuk otomasyon sistemimiz ile, bu alanda hizmet verdiğimizi gösterdik.

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri Uzaktan Çalışmayı Destekliyor

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemi ile ofisinize/şirketinize gitmeden istediğiniz yerde ve zamanda dosyalarınız veya evraklarınızı kolayca takip ederek yazışmalarınızı yapabilirsiniz. Programlarımız gerek hızı gerek sunduğu faydalar ile uzaktan çalışmayı tamamen desteklemektedir. İster hukuki evraklarınız isterseniz de muhasebe evraklarınız olsun her türlü evrak takibini, iş-görev yönetimi ve personel takibini yapabilir ve işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Kurumsal UYAP ve UYAP Avukat Portal ile tam entegrasyon sayesinde evinizin rahatlığında tüm hukuki iş süreçlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemi ile trafik ve sağlık gibi sorunlar yaşamadan dilediğiniz her yerde işinizin aksamadan yürümesini sağlarsınız.

Uzaktan çalışma sadece yeni bir çalışma stili değildir. Herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde çalışmanın gelecekteki halidir. Aynı fiziksel ortamda bulunmasak bile, daha etkili ve verimli iş yapış şekilleri ile birbirimize yakınlaşacağız.

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemi ile siz kendinize vakit ayırırken, biz sizin yerinize iş planlamalarınızı yapıyoruz. Hayatınızı dilediğiniz gibi yaşadığınızda, yapabileceklerinizin büyüklüğünü görmek için sabırsızlanıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir