Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Vekâletname Takip Programı

Vekâletname Takip Programı

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2020-05-13
Güncelleme Tarihi: 2020-05-21

Vekâletname Takip Programı

Bir kimsenin başkasına, kendi adına hareket etmesi için yetki verdiği yazılı belgelere vekâletname denir. Vekâletname belli bir duruma bağlı olarak sınırlı yetkili veya genel olabilir. Borçlar Kanunu’na göre bu evrak iki taraflı bir sözleşme sayılmaktadır.

Vekâletin verilme amacı çok geniştir, boşanma davalarından araç veya gayrimenkul alım-satımlarına, tapu işlerinden veraset ve intikal işlemlerine kadar çok geniş yelpazede vekâlet verilir. Vekâletin verilebilmesi için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması ve akli dengesinin yerinde olması gerekir. Vekâletler duruma bağlı olarak çeşitlenir. Vekâlet işlemleri noterde yapılır. Taraflar istemediği suretçe vekâlette süre kısıtlaması bulunmaz. Ancak Yargıtay genel vekâletin süresini 10 sene olarak kabul eder.

Özellikle avukatların, dava veya müvekkil takipleri için vekâlet çıkartılması önemlidir. Çünkü tüm işlemler bu vekâlet üzerinden yürütülür. Bu açıdan vekâletlere istenilen zaman ve yerden ulaşmak, takibinin yapmak avukatlar açısından önem arz eder.

Vekâlet Takip Programı Özellikleri Nelerdir

Tüm hukuk programları, hukuk alanında çalışanların etkin ve verimli çalışmasına yönelik olarak tasarımları yapılır. Bulut temelli bu programlar yüksek güvenlikli olup, kullanıcı yetkileri ile sınırlandırılabilir. Bulut teknolojisi dijital ortamdaki bilgilere istenilen zaman ve yerden erişim yapılmasını sağlar. Vekâlet Takip Programı ile vekâletlerin döküm alınması ve sürekli taşınması sorunu ortadan kalkar. Bu programın sağladığı faydaları u şekilde sıralayabiliriz;

  • Her yerden ve her zaman kolay ulaşım sağlanır. Alınan vekâlet sisteme yüklendikten sonra istenilen zamanda ve yerde kolayca ulaşma imkânı vardır.
  • Mail ya da faks gönderme imkânı bulunur. Dijital ortamdaki vekâletler istenilen yere mail atılabilir ya da kolay şekilde faks çekilebilir.
  • Vekâlet takibi kolay olur. Avukatların, müvekkil sayıları artıkça aldıkları vekâletlerde artacaktır. Sayının fazla olması kimin vekâletinin olduğunu, olmadığını veya süresi konusunda takibi zorlaştırır. Ancak takip programları ile kolayca sistemden takip yapılabilir.
  • Karışıklığa ve evrak kaybını önler. Klasik dosyalama sistemlerinde vekâlet gibi önemli evraklar yanı sıra başka dokümanlarında kaybolma olasılığı yüksektir. Vekâlet Takip Programı bu soruna kökten çözüm getirir.

Hukuk Programları Çalışmayı Etkin ve Verimli Kılar

Dijital dünyanın gelişmesi ile iş yapış şekilleri değişmeye başlanmıştır. Özellikle evden çalışma veya evrakların dijital ortamda takibi, gittikçe işin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Hukuk programları, hukuk alanında çalışanların büro yönetiminden dava takibine, vekâlet takibinden doküman yönetimine kadar birçok kolaylık sunar.

Vekâletlerin kolay şekilde takip edilmesi, istenilen zaman ve yerden ulaşılarak, tek tuşla gönderiminin yapılması büyük avantaj sağlar. Hukuk programları konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz de bu yazımızıokuyabilir ya da demo talebinde bulunarak siz de etkin ve verimli çalışmaya bir adım atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir