Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Yapıcı Eleştiri: Yöneticiler İçin Güçlü Bir Araç

Yapıcı Eleştiri: Yöneticiler İçin Güçlü Bir Araç

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-05-13
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Başarılı bir girişimin amacı işleri daha iyi hale getirmektir. Elbette bunun için eleştiriye ihtiyaç vardır, çünkü ekibinize yanlış bir şey yaptıklarında söylemeniz gerekir, ancak sorunu tanımlamak ve çözümler sunmak için özel bir eleştiri gerekir.

Buna yapıcı eleştiri denir. Bir projedeki ilerlemeyi engellemek için değil, yardımcı olacak birçok araçtan biridir. Yapıcı olduğunuzda, eleştirdiğiniz kişinin sadece bir şeyleri görmek ve sorunları daha da kötüleştirmek yerine tavsiyelerinizi takip etmeye çok daha açık olacağını göreceksiniz.

Yapıcı Eleştiri Nedir?

Yapıcı eleştiri, geçerli ve gerekçeli bir görüşle bir şeyi iyileştirmeye yardımcı olan bir süreçtir. Ve bu yapıcı eleştirinin sırrı; Olumlu gözlemlerle dile getirilen bir eleştiridir. Neyin yanlış olduğunu işaret ederek birini yabancılaştırmak istemezsiniz, bu yüzden iyi şeyleri not etmek için biraz zaman ayırın.

Eleştirirken Spesifik Olun

Genel eleştiriler genellikle harekete geçiremeyecek kadar geniştir. Daha fazla ayrıntı ile, kişi eleştiriye daha fazla cevap verebilir.  Yöneticiler çoğu zaman gerekli detayları vermeyi unuturlar. Bu nedenle çalışanlar ile aralarında anlaşmazlık yaşanabilir. Bu nedenle yapıcı eleştiri sunarken spesifik olun.

Araştırma Yap

Her zaman bir eleştiri öncesinde mutlaka araştırmanızı yapın. Emin olmadığınız bir şey hakkında konuşmak mantıklı gelmez, özellikle de yönetici olduğunuzda. Gerçek şu ki, varsayımlarda bulunmaya gerek yoktur. Herhangi bir projede , bir takımla konuşurken iyi bir yöneticiye hizmet edecek birçok gerçeğe dayalı kanıt vardır . Belki de bir yönetici olarak deneyiminiz nedeniyle, verilerde belirgin olmasa bile neyin yanlış gittiğini bildiğinizi düşünüyorsunuz. Haklı olabilirsin, ama aynı zamanda yanılmış da olabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir