Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Yeni Bir Dil Öğrenmenin Yöneticiler İçin Önemi

Yeni Bir Dil Öğrenmenin Yöneticiler İçin Önemi

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-12-27
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

İnsanlar, sadece tatilde daha iyi iletişim kurabilmeyi istemekle, özgeçmişlerinde bir beceri olarak listelemeye kadar birçok farklı sebepten dolayı yeni bir dil öğrenmeye karar veriyorlar. Ancak fark edemeyeceğiniz şey, yeni bir dil öğrenmenin sizi yönetici olarak daha iyi yapabileceğidir. Beyninizin işlevini geliştirecek ve bilgilerinizi birkaç yeni becerinin kazanabileceği şekilde genişletecektir.

Geliştirilmiş İletişim Becerileri

Lider olduğunuzda güçlü haberleşmenin bir zorunluluk olduğunu söylemeye gerek yok. Talimatlar, kurallar ve son teslim tarihlerinin açık ve öz bir şekilde iletilmesi gerekir. İkinci bir dil öğrendiğinizde, kendi dilinizde de iletişim kurmakta doğal olarak daha iyi olursunuz. Bunun nedeni ana dilinizi yeni bir şekilde analiz etmeye başlamanızdır.
Dahası, yeni bir dil öğrenmek hiç şüphesiz hafızanızı geliştirir, bu sayede müşterilerinizle ve çalışanlarınızla konuşurken sohbetleri ve e-postaları kolayca hatırlayabilirsiniz.

Güçlü Uluslararası Bağlantılar Kurun

Çok dilli olmak, çalışan bir profesyonel olduğunuzda, özellikle de uluslararası bir işin lideri iseniz, kapıları açar. İngilizce yeteneklerine güvenmeyen birisiyle konuşuyorsanız, kendi dillerinde konuşup sohbet edebilmek kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlar.

Görevleri Kolayca Değiştirme

Bir lider olarak, aynı anda birden fazla projeye odaklanmak veya görev değiştirmek konusunda kendinize güvenmeniz gerekir. İki dil konuştuğunuzda, çoklu görevler doğal olarak gerçekleşir. Konuştuğunuz kelimeleri bir dilden diğerine minimum çabayla çevirebilirsiniz.

Daha İyi Kararlar Verin

Stresli veya baskılı bir durumda, önemli bir karar verme zamanı geldiğinde herkes lidere bakar. Yeni bir dil öğrenmek, daha rasyonel kararlar vermenize yardımcı olabilir, çünkü yabancı bir dilde düşünmeye başladığınızda, analitik süreçlere de güveniyorsunuz. Bu, kendilerini baskı altında ve iyi kararları hızlıca almaları gereken liderler için harika bir haber.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir