Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Yeni Bir Takımla Çalışan Yöneticiler İçin 4 İpucu

Yeni Bir Takımla Çalışan Yöneticiler İçin 4 İpucu

Yeni bir yönetim pozisyonuna başladığınızda, çelişkili hissedebilirsiniz. Daha önce hiç çalışmadığınız ya da çok iyi bilmediğiniz çalışanlar arasında otoritenizi kurmak korkutucu olabilir. Ekibinizin size güvenmesini ve saygı duymasını istiyorsanız, onlarla profesyonel bir ilişki kurmanız, onların çıkarlarını ve ihtiyaçlarını öğrenmeniz gerekir. 

Bire bir toplantılar planlayın

Çalışanlarınızı bireysel olarak tanıyın ve güçlü yönlerini, zayıf yönlerini, hedeflerini ve önceliklerini öğrenin. Yeni ekibinizi bire bir toplantılarla tanıyın, böylece en iyi şekilde nasıl yönetileceğini anlayabilirsiniz.

Çalışanların nasıl geri bildirim almayı tercih ettiklerini belirleyin

Geri bildirim, çalışanların kendilerinden beklenenleri, ne yaptıklarını ve ne yapmaları gerektiğini anlamalarını sağlar. Süreç çalışanlarınız için korkutucu olsa da, yönetici olarak, ekibinizin tercihlerini dinleyerek gerginliği hafifletebilirsiniz.

Geri bildirim sağladığınızda, her üyenin hem profesyonel hem de kişisel olarak en iyi ilgi alanlarına sahip olduğunuzu bildiğinden emin olun. Bu onları daha anlayışlı hale getirecek ve kendi geri bildirimlerini paylaşmaya teşvik edecektir.

Açık iletişim kurun

Açık iletişim, herhangi bir takım için çok önemli olan yeni fikirleri ve işbirliğini doğurur. Her kişi, pozisyonları ne olursa olsun, şirkette bir sesleri olduğunu hissetmelidir.

Mevcut engelleri ölçün ve çözümler sunun

Yeni bir yönetici olarak, karşılaştığınız herhangi bir eksiklik veya komplikasyondan vazgeçtiğinizi hissedebilirsiniz, ancak ortaya çıkan sorunları kabul etmek ve ekibinizle çözmek için çalışmak önemlidir. Destek veya rehberlik için çalışanlarınıza dönmekten çekinmeyin. Siz bir takımsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.