Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Yönetici Olarak Daha Fazla Saygı Görmenin Yolları

Yönetici Olarak Daha Fazla Saygı Görmenin Yolları

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-03-18
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Bazı liderler, ünvanları veya yetki konumları nedeniyle saygıyı otomatik olarak hak ettiklerini düşünüyor ancak bu doğru değil. Aslında böyle bir tutumunuz varsa saygı duyulmaması daha olasıdır. Saygı zamanla kazanılır. Bütün bunları dikkate alarak saygı kazanmak, bir ekibi yönetmek ve kendi iş yükünüzü takip etmek zorlaşabilir. Ekibiniz yönetmek adına hayatını kolaylaştırmaya yardımcı olan Avukat programlarını kullanabilirsiniz. 

Birçok yönetici korkunun kendilerine saygı duyulması konusunda yardımcı olacağını düşünüyor ancak yanılıyorlar. 

Korku, çalışanları devreden çıkarıyor.

Korku yaratıcılığı öldürür.

Korku bir liderin güvensizliğini örter.

Çalışanlar bugünlerde şeffaf, adil, anlayışlı, empatik ve dikkatli liderler arıyor. Çalışanlar sizin aynı miktarda zaman ve enerji harcadığınızı görmek istiyor. Çalışanlarınızın saygısını kazanmanın sırrı onlara yakından dikkat etmektir. Sürekli olarak ilgilenildiğinden ve iyi iş yapmak için ihtiyaç duydukları kaynağa sahip olduklarından emin olmalısınız. Çalışanlara daha fazla odaklanmanın ve onlara daha fazla önem vermenin en iyi yolu, duygusal zekanızın oluşturulmasıdır.

Unutmayın ki saygı, zamanla çok fazla uğraş ile kazanılır, ancak burada bir yönetici olarak daha fazla saygınlık kazanmak için kullanabileceğiniz birkaç ipucu bulunuyor. 

Kendinize Saygı Gösterin

Başkalarından saygı beklemeyi düşünmeden önce kendinize saygı göstermeniz gerekir. Egzersiz yapın, iyi beslenin, sert çalışın, kendinize yüksek hedefler koyun, ve kendinize iyi baktığınızdan emin olun. Başkaları sana saygı göstermeye başlamadan önce kendine saygı göstermelisin.

Sıklıkla İletişim Kurun

Çalışanlar sizinle sık sık iletişim kurmak istiyorlar. Onlarla sürekli temas halindeyseniz ve onlara sıkça geri bildirimde bulunuyorsanız, saygı duyacaklardır.

Güvenlik Açığı Olun

Birçok lider arasında savunmasız olmanın sizi zayıf göstereceği yönünde yanlış bir düşünce var, ancak tam tersi. Savunmasız olmak ve hataları kabul etmek sizi daha açık ve şeffaf hale getirir. Bu tam olarak çalışanların istediği şeydir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir