Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Yönetici Olarak Ekibinizin İş Ahlakını Nasıl Geliştirirsiniz?

Yönetici Olarak Ekibinizin İş Ahlakını Nasıl Geliştirirsiniz?

Güçlü bir iş ahlakının ne olduğunu biliyor musunuz? İş ahlakının belirlenmesi biraz keyfi görünüyor. Ekibinizin iyi bir iş ahlakına sahip olup olmadığını veya kötü olduğunu nasıl anlıyorsunuz? Öğrenmenin iyi bir yolu, ekibinizin zamanlarını nasıl kullandığına bakmaktır.

Güçlü bir iş ahlakı, bir kişinin ne kadar sorumlu ve güvenilir olduğunun göstergesidir. Ekipteki diğer insanlarla ne kadar iyi çalıştıklarını ve iletişim yeteneğini gösterir. Aslında, güçlü bir iş ahlakı geliştirmenin bazı yollarını gözden geçirirken, güçlü bir iş ahlakına sahip birinde hangi niteliklerin mevcut olduğunu anlamaya başlarsınız.

Takımınızda Güçlü Bir İş Ahlakı Geliştirme

“Etik” kelimesiyle başlayın.

Güçlü bir iş ahlakına sahip insanlar iyi karakterdedir. İyi etiğe, sadece işlerinde değil, tüm aşamalarda uyarlar.

Psikologlar, insanların etik davranışı vahşi şekilde nasıl göründüğünü anlamalarına yardımcı olmak için çoğu zaman senaryolar kullanır. Ekibinizin muhtemel karşılaşacağı durumları içeren senaryoları kullanabilir veya yalnızca daha derin düşünmelerine yardımcı olacak genel senaryolar oluşturabilirsiniz.

Sıkı çalışmanın ödüllerini güçlendirin.

Rüşvet ve ödüllerin karmaşık sistemini dikkat çekici yöntemlerle kurumsallaştırmak istemiyorsanız, iyi bir iş ahlakı ile sağlam bir ödül arasında net bir bağlantı kurmalısınız. Verimlilik, satış, proje tamamlama ve bu tür şeylerin etiğin bir ölçüsü olduğunu düşünebilirsiniz.

Profesyonellik üzerinde ısrarcı olun.

İşletmenize bağlı olarak profesyonel olmak değişir. Ancak, ekibiniz ne yaparsa yapsın bekleyebileceğiniz belli bir profesyonellik seviyesi vardır.

İyi bir iş etiği kendinize ve başkalarına saygıdan geçer. Güvenilir olmak, sizden bekleneni yapmak ya da ne yapılacağını söylemek için bu ip uçlarına dikkat etmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.