Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Yönetici Olmaya Hazır Mısınız?

Yönetici Olmaya Hazır Mısınız?

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-03-25
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Yeni bir çalışanı işe almak her zaman biraz risk içerir. Bu kişi organizasyonda iyi bir uyum içinde olacak mı, gerçekten aradığımız yeteneklere sahip mi? İyi bir yönetici almak istediğinizde, işler daha da zorlaşır. Takım yönetmek takım üyesi olmaktan çok farklıdır. Mevcut bir çalışanı yönetici rolüne taşıyor veya harici olarak birisini işe alıyor olsanız da, birisinin yönetici olmaya hazır olup olmadığını belirlemek için bakmanız gereken bir takım unsurlar mevcuttur.

Yöneticiliğin Ne Olduğunu Anlıyorlar mı?

Bir kişi yönetici olduğunda, artık takım üyesi değil, bir takım lideridir. Böylece, yeni bir dizi görev ve sorumlulukları vardır ve yaptıkları iş, eskisinden çok daha fazladır. Bu birçok insan için zor olabilir, bu yüzden bu kritik hatalardan sakının:

Ekibe devredilmesi gereken görevleri yöneticinin yapması

Ekip üyeleri ile iletişim konusunda sert davranması

Birisini dahili olarak tanıtmadan veya harici olarak birisini işe almadan önce, adaylara yönetici fikirlerinin ne olduğunu sorun. Yönetici olmanın ücret ve kıdem tazminatı anlamına geldiğini düşünürlerse, o zaman rol için hazır değildirler.

Yönetici Becerileri

Yüksek duygusal zekaya sahip olmak yönetici için faydalı bir unsurdur. Çalışanlarınıza karşı duyduğunuz güven ve kendi sınırlamalarınızın farkında olmak da başarı için önemlidir. En önemlisi, ekibinizle nasıl etkileşimde bulunacağınızı bilmeniz gerekir. Yönetici olmak için son derece sempatik ve yüksek enerjili olmanız gerektiğini söylemiyoruz. Ama en azından temel insan becerilerine sahip olmanız gerekir çünkü hiç kimse etkileşime giremeyecekleri uzak bir yöneticiyi sevmez.

Organizasyon Bilgisi

Potansiyel yöneticiler, ekibin ve içine girdikleri rolü anlamalıdır. Kurum kültürü nasıldır? Kiminle çalışacağım? Şirketin temel politikaları ve prosedürleri nelerdir? Bu rolde hangi engellerle karşılaşacağım? Bana ve ekibime başarılı olmak için hangi kaynaklar var? Bu soruların cevaplarını bulmak, adaylara yönetici olmaya hazır olduklarında daha iyi bir resim sunacak ve bu organizasyonda yönetici olmanız onlar için doğru bir seçim olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir