Demo Talep Et Demo Talep Et
Telefon Hemen Ara
UYAP ile Sınırsız ve Tam Entegre Çalışmak İçin Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Yöneticilerin Ekip Yönetiminde Dikkat Etmesi Gereken 5 Önemli Nokta

Yöneticilerin Ekip Yönetiminde Dikkat Etmesi Gereken 5 Önemli Nokta

Yeni bir yönetici olarak iş buldunuz. Tebrik ederiz! Veya yeni bir ekibin bir araya getirilmesi görevi sadece size verildi. Bu çok iyi bir meydan okuma!

Her iki durumda da, ekibiniz zaten var mı yoksa onu yaratmak sizin sorumluluğunuz mu? Peki, ne yapacaksınız?

Bu yazıda ekibin başarılı olması için ekip yönetiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğreneceksiniz. Bunlar, doğru çalışanları seçmekten, iletişim kurmaktan, insanları geliştirmek ve motive etmeye kadar uzanmaktadır.

EKİBİNİZİ MOTİVE EDİN

Bir yönetici olarak sahip olduğunuz en önemli görev, ekip üyelerini motive etmektir. Eğer ekibinizle bir projede başarılı olmak istiyorsanız onları nasıl motive edeceğinizi bulmalısınız.

EKİBİNİZİ GELİŞTİRİN

Ekibinizi geliştirmek istiyorsanız bunu en başta seçimlerinizle yapmalısınız. Ekibinizin gerçekten etkili olmasını istiyorsanız, iş için doğru kişileri bulmanız gerekecek. Projenize geniş bir perspektif sağlayacak çalışanları ekibiniz için seçmeye çalışın.

EKİBİNİZLE İLETİŞİM KURUN

Bir yönetici olarak, muhtemelen normal oturumlara ve toplantılara başkanlık edeceksiniz.  Birçok toplantı beyin fırtınası içerir. Bir ekip yöneticisi olarak, bunları kolaylaştırmak zorunda kalacaksınız, bu yüzden bunu yaparken rahat olmanız gerekir. Eğer iyi fikirlerin ortaya çıkmasını istiyorsanız ekibinizle iletişim kurmalı onları gerçekten dinlemeli ve söylediklerini dikkate almalısınız.

DİSİPLİNLİ OLUN

Bir yönetici her daim disiplinli olmalıdır. Ekibinizin üyeleriyle aranız çok iyi olabilir ve belki de öğle molasında onlardan birkaçıyla kahve içip sohbet ediyorsunuz. Ancak bunun iş ortamına yansımamasına dikkat edin. Ekip üyelerinizin sizin sözünüzü dinlemesi ve başarıyı yakalamanız buna bağlıdır.

İLHAM VERİN

Yeni fikirler ve güzel bir görevi gerçekleştirmek için ekibinize ilham vermelisiniz. Bunu beğendiğiniz projelerden birkaçını göstererek yapabilecğiniz gibi, onları araştırmaya teşvik edebilir veya sanatsal bir biçimde onlara ne istediğinizi gösterebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir