Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Yöneticilerin Neden Çalışan Mutluluğuna Odaklanması Gerekir?

Yöneticilerin Neden Çalışan Mutluluğuna Odaklanması Gerekir?

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2018-03-09
Güncelleme Tarihi: 2022-11-30

Mutlu çalışanlar daha verimli olurlar. Bir çalışan mutluysa, motivasyonu daha yüksek olur ve iyi performans göstermek için öteye gider. Maalesef, çalışanların mutluluğu ile büyük iş yapmak için isteklilik arasında bağlantı olduğunu bilen az sayıda yönetici vardır. Bunun yerine, yöneticiler sonuçlara odaklanır ve tamamlanan işe veya çalışma saatine bakar.

Yöneticiler akıllıysa, çalışanların mutluluğuna odaklanırlar ve bu sayede çalışanlar doğal olarak büyük fikirler üretirler ve mükemmel hizmet sunarlar. Herhangi bir veriye bakmadan bile doğal süreçte mutlu hissederseniz, daha üretken olursunuz.

Yöneticiler Çalışanlarını Nasıl Mutlu Edebilirler?

Yöneticilerin çalışanlarını daha mutlu hale getirmek için yapabilecekleri birkaç basit şey vardır ve ana anahtar kelime saygıdır. Çalışanları gerçekten ilgilendiren şeyleri ve kişisel gelişimlerini gösterin.

Onların gerçek tutkularını keşfettikten sonra, onlara yardım etmeye başlayabilirsiniz. Sürekli öğrenme, çalışanlar için inanılmaz derecede önemlidir ve iç güdüsel motivasyonlarına odaklanır ve bu da kendilerini uzun vadede mutlu eder.

Yöneticilerin sizin mutluluğunuzu arttırmasını ve bunu yapmaktan sorumlu olmasını beklemek çalışanların yapmaması gereken bir şeydir.  Kendi elinizle mutluluk götürmeli ve yöneticinizin ne yaptığına bakılmaksızın sizi daha mutlu edecek basit şeyler yapmalısınız.

 

İşte sizi mutlu etmek için kanıtlanmış birkaç şey.

Egzersiz – Egzersiz yapmanın insanlık için mutluluk hormonu salgıladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Dinlenin – Uyku eksikliği sizi oldukça kötü bir havaya sokabilir. Uyku düzeninize dikkat etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Meditasyon – Yapılan araştırmalar düzenli olarak meditasyon yapan dingin bireylerin daha mutlu olduğunu savunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir